طراحی نماهای ساختمانی در اردبیل استاندارد نیست

اردبیل-ایرنا-رئیس مدیریت بحران و پدافند غیرعامل اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: طراحی نماهای ساختمانی در اردبیل استاندارد نیست و ضروری است شهروندان در ساخت و سازها به این امر توجه کنند.

امیر دانش روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در نماهای ساختمانی بیشترین تاکید کارشناسی بر استفاده از نماهای سبک و مستحکم است و در کنار آن از شهروندان خواسته شده تا از نماهای سنگین ساختمانی خودداری کنند چرا که امکان بروز خطر جانی برای شهروندان بویژه در مواقع بروز زلزله و حوادث غیرمترقبه وجود دارد.

وی ادامه داد:با همکاری نظام مهندسی تاکید بر این است تا در معابر مختلف شهر سطح ارتفاع و بلندمرتبه‌سازی براساس اصول و قواعد ساخته شود و امکان امدادرسانی در مواقع اضطراری در این محلات و کوچه‌ها با توجه به تراکم ساخت و ساز و کمبود پارکینگ مورد توجه قرار گیرد.

رئیس مدیریت بحران و پدافند غیرعامل اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل رعایت پدافند غیرعامل در ساخت و سازها را یادآور شد و افزود: اصول پدافند غیرعامل در احداث طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی هم مورد تاکید قرار گرفته بطوریکه در احداث  تونل دوم گردنه حیران و چهارخطه کردن مسیر اردبیل – سرچم رعایت شده است.

دانش گفت:۲ کارگروه در راه و شهرسازی استان شامل کارگروه شریان حیاتی و بلایای طبیعی فعال است که سعی بر این است تا ایمن‌سازی راه‌های اصلی و فرعی به عنوان شریان‌های حیاتی مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: در این کارگروه ها سعی شده تا تهدید رانش در کنار رعایت اصول پدافند غیرعامل در توسعه بزرگراه ها مورد توجه قرار گیرد.

دانش تصریح کرد: در مطالعات توسعه بزرگراه اردبیل – سرچم پیشنهاد اولیه در محدوده ۱۲ تونل احداث کنارگذر بود تا در ۹ مورد از این تونل‌ها کنارگذر اجرا شود اما با جمع بندی مباحث پدافند غیرعامل مقرر شد تا در توسعه این مسیر تونل‌های دوم احداث و راه اندازی شود.

وی درباره احداث تونل دوم  نمین - آستارا براساس مقررات پدافند غیر عامل نیز گفت: در این مسیر نظر کارشناسی بر احداث تونل دوم در رعایت مقررات پدافند غیرعامل رعایت شده است.

رئیس مدیریت بحران و پدافند غیرعامل اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل افزود: در مسیر نیر -سراب و سراب نیز با توجه به نگرانی از بابت تردد خودروهای سنگین در پل جوراب مقرر شده براساس پدافند غیرعامل اقدامات تعمیر و بهسازی در این جاده انجام شود.

دانش بیان کرد: در مدیریت بحران و پدافند غیرعامل برای مرزنشینان نیز راهکارهای تخصصی و کارشناسی در راستای سکونت ایمن و کم خطر همراه با رعایت ملاحظات پدافند غیرعامل اندیشیده شده است تا خطرات و آسیب‌ها به حداقل برسد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha