لزوم ترویج سیرت فاطمی در جوامع اسلامی برای مقابله با تهاجم فرهنگی غرب

اسلام‌آباد - ایرنا - سخنرانان در اجتماع بزرگ سیره حضرت فاطمه زهرا (س) و واکاوی نقش محوری زن در «لاهور» پاکستان، بر لزوم ترویج فرهنگ فاطمی و پیروی از اصول اسلامی برای مقابله با تهاجم فرهنگی غرب و روشن گری علیه آزادی پوشالی آنان برای بانوان در جامعه تاکید کردند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، اجتماع بزرگ بانوان پاکستانی به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) با محور پیروی از سیره دخت نبی مکرم اسلام (ص) و روشنگری علیه تهاجم فرهنگی غرب به میزبانی مرکز اسلامی جامعه عروه الوثقی در شهر «لاهور» مرکز ایالت پنجاب پاکستان برگزار شد.

حجت الاسلام «سید جواد نقوی» رئیس حوزه عروه الوثقی و سرپرست جنبش بیداری امت مصطفی (ص) طی سخنانی در این مراسم گفت: راه کمال و هدایت بشریت در گروی پیروی از فرامین الهی است و پروردگار جهان اهل بیت علیهم السلام را وسیله‌ای برای ارتباط بین بنده و مخلوق قرار داده است.

وی افزود: تفسیر قرآن و سوره کوثر را باید در سیرت و منویات بانوی دوعالم حضرت‌ام ابیها سلام الله علیها جستجو کرد، بانویی که رهبران و پیشوایان از نسل پاکش سرچشمه گرفتند.

علامه نقوی رویکرد فاطمی را راه نجات و سعادت بانوان در جوامع دانست و با سرزنش ریاکاری کشورهای غربی در قبال آزادی بانوان، گفت: اصل تهاجم فرهنگی غرب ایجاد فاصله میان مقدسات و باورهای زن در جامعه است، یعنی آنان به بهانه آزادی و ترویج به اصطلاح حقوق زن درپی تخریب حقیقت عفت و حیای بانوان هستند.

لزوم ترویج سیرت فاطمی در جوامع اسلامی برای مقابله با تهاجم فرهنگی غرب

در این مراسم بانوان سرشناس پاکستانی در عرصه عرصه‌های سیاسی و مذهبی طی سخنرانی خود ولادت دخت نبی مکرم اسلام (ص) را گرامی داشته و ارادت خود را به حضرت فاطمه زهرا (س) و اهل بیت علیهم السلام ابراز کردند.

آنان نیاز جوامع اسلامی به ویژه زنان را برجسته کردن جایگاه حیا و عفت دانسته و افزودند، هدف تهاجم فرهنگی از سوی قدرت‌های خارجی و نظام استکبار تخریب چهره اسلام و تضعیف اعتقادات مانند حیا و عفت است که برای مقابله با این پدیده نقش بانوان بسیار مهم و حساس است.

خانم «انیله الیاس» از سازمان علمی-پژوهشی منهاج القرآن شهر لاهور، «ثمینه سعید» از حزب جماعت اسلامی و «لبنا ظهیر» از دانشگاه ایالت پنجاب نیز طی سخنرانی با تبریک این روز، شیوه زندگی حضرت‌ام ابیها را الگوی کاملی برای زنان و جامعه بانوان در جهان اسلام دانستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha