۴ بهمن ۱۴۰۰،‏ ۸:۱۳
کد خبرنگار: 2110
کد خبر: 84624347
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

گردنه ژالانه بعد از ۴۸ ساعت بازگشایی شد

سنندج- ایرنا- فرماندار سروآباد گفت: گردنه ژالانه محور ارتباطی سروآباد به اورامان بعد از ۴۸ ساعت بسته بودن، بازگشایی شد.

یوسف باشی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به دلیل بارش سنگین برف در روزهای گذشته در گردنه ژالانه، این مسیر تا اطلاع ثانوی مسدود اعلام شده بود.

وی افزود: با توجه به اهمیت این مسیر که ارتباط سروآباد به منطقه اورامان و همچنین مسیر ارتباطی سروآباد و مریوان به پاوه، نوسود و نودشه در استان کرمانشاه است این مسیر بعد از ۴۸ ساعت بسته بودن با تلاش بی وقفه، دلسوزانه و صادقانه نیروهای خدوم و زحمتکش راهداری سروآباد بازگشایی شد.

فرماندار شهرستان سروآباد یادآور شد: تمام مسیرهای شهرستان با تلاش شبانه روزی نیروهای راهداری بازگشایی شده است و خوشبختانه هیچ مشکلی در این زمینه نداریم فقط در برخی از مسیرها تردد با زنجیرچرخ امکان پذیر است.

وی اضافه کرد: در گردنه ژالانه با توجه به ارتفاع زیاد برف و احتمال سقوط بهمن تصمیم بر این بود که این مسیر برف روبی و بازگشایی نشود و بعد از ۴۸ ساعت که آب وهوا مساعد می شود بازگشایی شود و خوشبختانه امروز بدون هیچ مشکلی این مسیر مهم ارتباطی شهرستان بازگشایی و برف روبی شد.

گردنه ژالانه بازگشایی شد

رییس راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان سروآباد نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در طول ۴۸ ساعت گذشته راهداران بیش از ۴۰۰ کیلومتر مسیر گردنه ژالانه را برف روبی کردند.

دیاری استواری افزود: باتوجه به اهمیت این مسیر که محور ارتباطی شهر هورامان تخت و ۹ روستای تابعه آن با جمعیت ۱۲ هزار نفری است این مسیر برای عبور اضطراری بازگشایی شده است.

وی تاکید کرد: باتوجه به اینکه هر لحظه امکان سقوط بهمن در گردنه ژالانه وجود دارد از رانندگان و مسافران عاجزانه تقاضا می کنیم فقط در صورت اضطراری و با زنجیر چرخ در این گردنه عبور کنند همچنین وسایل گرمایشی، تجهیزات ایمنی و وسایل خوراکی به همراه داشته باشند.

استواری ادامه داد: راهداران در طول بازگشایی مسیرهای ارتباطی شهرستان بیش از ۴۰۰ تن نمک مصرف کرده اند و بیش از هزار کیلومتر مسیر را در تمام سطح شهرستان برف روبی کردند.

گردنه ژالانه در منطقه هورامان سروآباد در استان کردستان محور ارتباطی شهرستان‌های سروآباد و مریوان به شهرستان پاوه و شهرهای نودشه و نوسود در استان کرمانشاه و همچنین محور ارتباطی شهر هورامان تخت و ۱۰ روستای تابعه آن با ۱۲ هزار نفر جمعیت است.

شهرستان سروآباد دارای ۴۰ کیلومتر راه اصلی، ۱۶۰ کیلومتر راه روستایی و ۱۲۰ کیلومتر راه فرعی (سروآباد به پاوه) است.

شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و هورامان و جمعیتی افزون بر ۵۲ هزار نفر در فاصله ۹۰ کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و ۲۴ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha