۴ بهمن ۱۴۰۰،‏ ۹:۲۶
کد خبرنگار: 2084
کد خبر: 84624330
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ شکارچی آهو در دامغان دستگیر شدند

سمنان-ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست دامغان گفت: ۲ شکارچی آهو در اجرای عملیات کنترل و پایش محیط بانان طی هفته گذشته در مناطق شمالی این شهرستان دستگیر شدند.

علی آذر پور روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، بیان کرد: ۲ نفر از متخلفان با سابقه شکار غیرمجاز آهو در مناطق دشتی شهرستان دامغان، هفته گذشته با تلاش و پایش شبانه محیط بانان سختکوش یگان حفاظت محیط زیست دستگیر شدند. 

وی افزود: این شکارچیان در دشت های طالو و شکار ممنوع سفید کوه آرسک که ناجوانمردانه اقدام به چراغ کشی و شکار آهو کردند، دستگیر و به مراجع قضایی شهرستان دامغان معرفی شدند.

 آذرپور ادامه داد: از این متخلفان، لاشه یک رأس آهو، یک قبضه سلاح جنگی ۳۰۸، تعداد ۱۰ تیر فشنگی جنگی، ۲ دستگاه پروژکتور و دیگر اداوت شکار و صید غیرمجاز کشف و ضبط شد.

وی خاطرنشان کرد: حفاظت از آهوان دامغان از اهمیت ویژه ای برای حفاظت محیط زیست برخوردار است و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، با شکارچیان به شدت برخورد قانونی می شود.

رییس اداره حفاظت محیط زیست دامغان گفت: از تمامی مردم فهیم و دوستدار حیات وحش دامغان خواستاریم تا هرگونه تردد شبانه روزی افراد مشکوک در مناطق دشتی و کوهستانی شهرستان را به سامانه ارتباط مردمی سازمان حفاظت محیط زیست به شماره ۱۵۴۰ اطلاع رسانی کنند.

به گزارش ایرنا، سال گذشته، منطقه شکارممنوع طالو و شیربند شهرستان دامغان از منطقه شکارممنوع به منطقه حفاظت‌شده ارتقا یافت. 

منطقه سفید کوه آرسک به عنوان منطقه شکارممنوع و طالو شیربند از جمله مناطق حفاظت شده دامغان است که آهو، پلنگ، کفتار، گربه کاراکال، گربه وحشی، گرگ و شغال در مناطق دشتی و پرنده های شکاری هوبره، عقاب طلایی و شاهین بحری در مناطق دامغان زیست دارند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha