رسانه‌های کرمانشاه در اطلاع‌رسانی به موقع بحران بارش برف نقش موثری داشتند

کرمانشاه - ایرنا - استاندار کرمانشاه اطلاع‌رسانی پویا و کارآمد را در شرایط بحران ضروری دانست و گفت: نقش‌آفرینی رسانه‌های استان در اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی برای انتشار به موقع اخبار بسیار موثر بود و مردم نیز در جریان تردد در محورهای مواصلاتی، محدودیت‌ها و شیوه کمک رسانی قرار گرفتند.

به گزارش ایرنا، «بهمن امیری مقدم» یکشنبه شب در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان، انسجام، هماهنگی و اقدام به موقع با رویکرد پیشگیرانه را سبب کاهش خطرات احتمالی در هنگام وقوع بحران‌ها دانست و افزود: همه دستگاه‌های اجرایی در زمان اعلام هشدار براساس دستورالعمل ابلاغی باید در چارچوب وظایف مشخص شده اقدام کنند و این هماهنگ‌سازی آگاهانه باید در قالب فرآیند نظام یافته مدیریت بحران صورت گیرد.

وی ضمن تبریک ولادت صدیقه طاهره حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت روز زن و مقام مادر گفت: از تلاش های شبانه روزی همه دستگاه ها، سازمان های امدادی و خدمات رسان و عضو ستاد بحران در پی بارش سنگین برف و کمک رسانی به مردم تشکر می کنم.

استاندار کرمانشاه اظهار داشت: با هماهنگی، وحدت و انسجام دستگاه های متولی در کنار همراهی نیروهای نظامی و انتظامی در شهرستان‌ها کمک رسانی به مردم در کمترین زمان انجام و با اهتمام جدی و پیگیری میدانی برای بازگشایی راه‌های اصلی و روستایی اقدام شد.

مقام ارشد استان، پیگیری و نظارت میدانی ۴٨ ساعته معاونین استانداری بر روند خدمات رسانی در شهرستان‌ها را قابل تقدیر دانست و گفت: با توجه به اطلاع رسانی به موقع در خصوص احتمال بارش سنگین برف و بوران رویکرد مدیریت پیشگیرانه در دستور کار قرار گرفت و بر این اساس باید در روزهای آتی نیز این طرح های پیش بینی شده با بهره گیری از تمامی امکانات شناسایی شده عملیاتی شود تا مشکلات مردم به حداقل برسد.

رییس ستاد بحران استان کرمانشاه، ضمن تأکید بر تدوین طرح های کاهش خطر و انجام اقدامات پیشگیرانه به منظور مدیریت و آمادگی پاسخ به بحران تصریح کرد: وظایف و تکالیف دستگاهی باید در مجموعه دستگاه های اجرایی تبیین و تشریح شود و فرمانداران نیز ستادهای بحران را فعالانه در این هفته مدیریت کنند و پیش بینی های لازم را با همکاری سایر دستگاه های اجرایی داشته باشند.

امیری مقدم، با توجه به گزارش وضعیت ماشین آلات و دستگاه های راهداری گفت: در قالب کمیته ای با حضور معاون عمرانی استانداری و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی ارزیابی لازم از امکانات راهداری و شهرداری ها انجام شود و در صورت نیاز برای استان اعتبارات ملی درخواست و پیگیری شود.

استاندار کرمانشاه بررسی عملکرد دستگاه های اجرایی را در ستاد بحران یادآور شد و گفت: برای بهبود فرآیندهای کاری باید نقاط ضعف فعالیت ها شناسایی و در کمترین زمان ممکن نسبت به رفع آن اقدام شود تا خللی در ارایه خدمت به مردم ایجاد نشود و به اشتراک گذاری تجربه ها نیز در سطح شهرستان‌ها برای کمک به بهبود امور مدنظر قرار گیرد.

وی ضمن تأکید بر حضور میدانی و عملیاتی همه مدیران در بحران ها و تقدیر از فرمانداران گفت: شهرداری ها و دهیاری هاِ سطح استان زمینه همکاری مردم را برای کمک رسانی و امداد رسانی در بارش های احتمالی پیش رو فراهم کنند زیرا با مشارکت مردم می توانیم امیدوار باشیم مشکلات به سرعت رفع خواهد شد.

استاندار کرمانشاه بر لزوم شناسایی همه ظرفیت های بخش دولتی و خصوصی در تمامی شهرستان‌ها تأکید کرد و گفت: در زمان بروز بحران باید فرمانداران از همه ظرفیت شهرستان برای خدمت رسانی استفاده کنند و تمامی نهادهای غیردولتی نیز موظف به همکاری با ستاد بحران هستند.

امیری مقدم خاطرنشان ساخت: شهرهای معین با هماهنگی فرمانداران باید آمادگی اعزام ماشین آلات را داشته باشند که در بین بنیاد مسکن و نیروهای نظامی می توانند کمک های موثری داشته باشند.

مقام ارشد استان خطاب به فرمانداران که به صورت ارتباط تصویری در جلسه حضور داشتند؛ گفت: برای همه نانوایی ها در سطح شهرستان‌ها باید پیش بینی سوخت جایگزین انجام شود و در هنگام بارش برف یا بحران و قطع احتمالی برق نباید خللی در ارایه خدمت به مردم صورت گیرد.

وی در ادامه ضمن تشکر از خدمات و تلاش های ویژه پلیس راه، راهداری، هلال احمر، شهرداری ها و دهیاری ها گفت: این هماهنگی و انسجام در هنگام وقوع بحران‌ها باید به گونه ای باشد که از قبل وظایف مشخص شده بود و کارها در سریعترین حالت ممکن انجام شود.

وی تصریح کرد: رسانه ها در انجام رسالت خطیر خود همگام و همسو با مدیریت بحران با استفاده کارآمد از ظرفیت فضای مجازی شرایطی را فراهم کردند که مشکلات در کمترین زمان ممکن حل شود و بی شک علاوه بر این موضوع از رسانه ها انتظار  داریم با تولید محتوای مناسب برای آموزش و ایجاد آمادگی قبل از وقوع بحران در اقشار مختلف و اطلاع رسانی برای جلب مشارکت مردم را فراهم کنند.

استاندار کرمانشاه دستور لغو همه مرخصی ها را در شرایط بحران صادر کرد و گفت: در چنین مواقعی باید همه در کنار و همراه مردم باشند و بر این اساس مدیران و فرمانداران موظف هستند بر سیستم کاری خود نظارت داشته و پاسخگوی عملکرد کارکنان سازمان متبوع باشند.  

به گزارش ایرنا، بارش برف در استان کرمانشاه که از اوایل هفته جاری آغاز شده بود تا پنجشنبه شب ادامه داشت و بیشتر مناطق استان را در برگرفت و منجر به انسداد راه های اصلی ، فرعی و روستایی و قطع برق تعدادی از روستاها شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha