۳ بهمن ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۱۲
کد خبرنگار: 832
کد خبر: 84624201
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

رئیس جمهوری ارمنستان از سمت خود استعفا کرد

مسکو - ایرنا - سرکیسیان، رئیس جمهور ارمنستان استعفای خود را اعلام کرد.

به گزارش ایرنا از مسکو، آرمن سرکیسیان رئیس جمهور ارمنستان روز یکشنبه با انتشار بیانیه ای در وب سایت رسمی از استعفای خود خبر داد.  

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری  ارمنستان گزارش داد که آرمن سرکیسیان، رئیس جمهور این کشور قبل از اتمام دوره ریاست جمهوری خود استعفا داد. رئیس جمهور ارمنستان توسط پارلمان برای یک دوره هقت ساله انتخاب می شود.

سرکیسیان گفت: این تصمیم مطلقاً احساسی نیست و منطق خاصی در آن نهفته است.  

آرمن سرکیسیان اظهار داشت: رئیس جمهوری ابزار لازم برای تأثیرگذاری بر مهم ترین مسائل کشور و ملت چه در سیاست داخلی و چه در سیاست خارجی را ندارد.

او معتقد است که ارمنستان امروز از نظر شکل یک جمهوری است اما از نظر محتوا نه.

وی اظهار داشت: «من برای مدت طولانی فکر کردم و تصمیم گرفتم پس از حدود چهار سال فعالیت، پست ریاست جمهوری را ترک کنم».

سرکیسیان با بیان اینکه برای داشتن وحدت ملی ، نهاد رئیس جمهور نباید موضوع حاشیه ها باشد، تصریح کرد: تئوری های توطئه، توجه عمومی را از مهم ترین موضوعات منحرف می کند.

سرکیسیان در بیانیه خود گفت: «اکنون کشور نیازمند اقدامات معنادار و با اندیشه است. در غیر این صورت، ما ارمنی های سراسر جهان به هدف و رسالت خود نخواهیم رسید و خود را در حاشیه تاریخ خواهیم دید. ما دیگر حق اشتباه نداریم»

یک روز قبل، سرکیسیان ابراز امیدواری کرد که ارمنستان و جمهوری آذربایجان بتوانند از طریق گفت و گو ، صلحی پایدار برقرار کنند.

سرکیسیان در بهار ۲۰۱۸ به عنوان رئیس جمهور ارمنستان فعالیت خود را آغاز کرد. پس از اصلاحات قانون اساسی در سال ۲۰۱۵، این کشور به شکل پارلمانی تغییر حکومت داد که بر همین اساس اختیارات رئیس جمهوری هم بسیار محدود شد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha