۳۶۰ هزار واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد احداث می‌شود

قزوین - ایرنا - معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: ۳۶۰ هزار واحد مسکن برای مددجویان طی چهار سال آینده احداث خواهد شد.

به گزارش ایرنا، جعفر صباغیان روز یکشنبه در مراسم افتتاح مرکز نیکوکاری دادگستری قزوین اظهار داشت: کمیته امداد امام خمینی (ره) خدمت‌رسانی به نیازمندان و محرومان و توانمندسازی آنان را وظیفه ذاتی خود می‌داند.

 وی اضافه کرد: در کنار تامین اشتغال، مسکن و تقویت روحیه خودباوری، رسیدگی به مشکلات حقوقی و قضایی از عواملی است که به توانمندسازی مددجویان منجر می‌شود.

صباغیان ادامه داد: برای ارتقای خدمت‌رسانی حقوقی و قضایی به مددجویان، با کانون وکلا، مرکز مشاوران و کارشناسان قوه قضائیه و کانون خدمات قضایی، تفاهم‌نامه همکاری امضا کرده‌ایم.

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد با بیان اینکه اشتغال و درآمد پایدار برای مددجویان زیربنای توانمندسازی است، افزود: در همین راستا با تعامل مجلس و دولت برای استفاده از ظرفیت‌های قانونی همچون تسهیلات قرض‌الحسنه در قالب تبصره ۱۶ فراهم شده است.

وی با تاکید بر اینکه سیاست کمیته امداد خودکفایی مددجویان و کاستن از جامعه هدف است، خاطرنشان کرد: باید گلوگاه‌های تولید فقر در کشور گرفته شود که راهکار آن ایجاد اشتغال، کنترل تورم، مهار نقدینگی است.

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد با اشاره به راه‌اندازی مراکز نیکوکاری تخصصی با مشارکت وکلا و کارشناسان دادگستری در استان‌های مختلف، اظهار داشت: یکی از ظرفیت‌های خدمت‌رسانی کمیته امداد مراکز نیکوکاری است که امروز شاهد آغاز به کار یکی از آنها در دستگاه قضایی هستیم

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha