بودجه ۱۰ هزار میلیارد تومانی شهرداری شیراز به شورای شهر رفت
اصنافی شهردار شیراز

شیراز-ایرنا-در چهل و یکمین جلسه شورای شهر شیراز لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ مدیریت شهری این کلانشهر به میزان ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از سوی شهردار به رئیس این شورا تقدیم شد.

شهردار شیراز یکشنبه در چهل و یکمین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر شیراز با اعلام اینکه در لایحه بودجه سال آتی شهرداری این کلانشهر ۷۰ درصد رشد نسبت به بودجه سال ۱۴۰۰ پیش بینی شده است، افزود: در لایحه بودجه سال آتی، ۷۳ درصد بودجه عمرانی به میزان ۷ هزار و ۶۰۰ میلیارد و ۲۷ درصد بودجه جاری به میزان ۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان تدوین شده است.

احسان اصنافی ادامه داد: حوزه اجتماعی و فرهنگی به نسبت بودجه ۱۴۰۰ شامل ۱۶۰ درصد افزایش بوده‌اند و در ماموریت کالبدی و شهرسازی به نسبت بودجه سال جاری ۸۰ درصد افزایش در نظر گرفته شده است.

شهردار شیراز همچنین گفت: در لایحه پیشنهادی ۱۴۰۱ شهرداری نسبت به بودجه ۱۴۰۰ بخش حمل و نقل  ۷۵ درصد، بخش محیط زیست، خدمات شهری و سلامت ۶۵ درصد، حوزه ایمنی و مدیریت بحران ۴۶ درصد و بخش خدمات ۳۷ درصد افزایش داشته است. 

وی اضافه کرد: بودجه ۱۴۰۱ با رویکرد استفاده از ظرفیت های سرمایه گذاری جهت افزایش درآمد شهرداری و تلاش جهت افزایش سهم شهرداری در بودجه های دولتی تدوین شده است.

اصنافی در خصوص تلاش جهت افزایش سهم شهرداری در بودجه های دولتی گفت: در بودجه ۱۴۰۱ دولت ارزش افزوده به سه درصد افزایش یافته و تحقق آن نیازمند همتی مضاعف است که در این راستا حداقل ۱۰ جلسه با مسئولان کشوری داشتم و دوم بهمن ماه ۱۴۰۰ نیز به همراه شهرداران کلانشهرها با حضور معاون اول رییس جمهور جلسه ای برگزار شد تا بتوان شاهد افزایش سهم شهرداری ها در بودجه عمومی باشیم.

وی ضمن اشاره به رویکرد شهرداری در تدوین لایحه بودجه ۱۴۰۱ در حوزه هزینه‌ای گفت: بودجه در بخش هزینه‌های جاری با در نظر گرفتن سیاست انقباضی تدوین شده است که فقط در بخش حقوق، آب و برق و ماشین آلات افزایش ۱۰ درصدی داشته و سایر ردیف ها نسبت به متمم ۱۴۰۰ افزایشی نداشته است.

وی با بیان اینکه بخشی از بودجه سال آتی برای تسویه دیون تخصیص یافته است، خاطر نشان کرد: ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد بدهی بانکی و ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بدهی شهرداری به پیمانکاران است و طی چهار ماه گذشته با برنامه‌ریزی‌های انجام شده بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان به پیمانکاران پرداخت شده است.

لایحه پیشنهادی بودجه ۱۴۰۱ شهرداری شیراز پس از بحث و بررسی در کمیسیون های مربوطه شورای اسلامی شهر شیراز و اعمال تغییرات مدنظر آنها به تصویب نهایی می رسد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha