روسیه: اظهارات انگلیس درباره تغییر حکومت اوکراین از پیش برنامه ریزی شده است

مسکو - ایرنا- ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که اظهارات وزیر خارجه انگلیس درباره فراهم آمدن مقدمات تغییر حکومت اوکراین، شایعه ای از پیش برنامه ریزی شده است.

زاخارووا روز یکشنبه در گفت و گو با کانال یوتیوب روسی سالاویو لایو درباره اظهارات وزیر خارجه انگلیس درباره براندازی حکومت اوکراین تصریح کرد: این اطلاعات از پیش برنامه ریزی شده بود و می توانست صبح یا عصر روز شنبه منتشر شود اما ساعت یک و نیم بامداد امروز منتشر شد.  

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: آنها چنین محاسبه کرده بودند که ما واکنش نشان نمی دهیم و این اطلاعات را ازپیش به رسانه ها ارائه کردند.   

لیز تراس وزیر امورخارجه انگلیس در بیانیه‌ای که وزارت خارجه این کشور منتشر کرد، گفت: اطلاعاتی که منتشر می‌شود، میزان فعالیت روسیه را که برای براندازی اوکراین طراحی شده روشن می کند.

وزیر خارجه انگلیس مدعی شد، اطلاعاتی در اختیار دارد که دولت روسیه "یوهان مورایف" قانونگذار پیشین اوکراین را به عنوان نامزد بالقوه طرفدار روسیه برای رهبری اوکراین در نظر گرفته است.

در پی این اظهارات وزیر خارجه انگلیس، مسکو، لندن را از اقدامات تحریک آمیز برحذر داشت.

به گزارش ایرنا، یک مقام وزارت امور خارجه روسیه که نام و سمتش فاش نشده است، روز یکشنبه به خبرگزاری تاس گفت: شرکای انگلیسی باید از اعمال دسیسه جویانه دست بکشند.  

مقام وزارت خارجه روسیه گفت: اطلاعات نادرستی که از سوی وزارت امور خارجه انگلیس منتشر می شود یک بار دیگر این واقعیت را نشان می دهد که کشورهای عضو ناتو به رهبری کشورهای انگلوساکسون (آمریکا، انگلیس و چند کشور دیگر غربی) به دامن زدن به تشنج پیرامون اوکراین می پردازند.

 یوهان مورایف نماینده سابق پارلمان اوکراین امروز در واکنش به این ادعای وزیر خارجه انگلیس که وی را نامزد بالقوه روسیه برای رهبری حکومت جدید اوکراین و دست نشانده کاخ کرملین خوانده بود، آن را ادعای غیرحرفه ای و احمقانه خواند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha