مسئولان تفت با توجه به شرایط کرونایی برای سفرهای نوروزی برنامه ریزی کنند

یزد-ایرنا- سرپرست فرمانداری تفت گفت: با توجه به گردشگری بودن شهرستان مسئولان دستگاه های مختلف اجرایی برای سفرهای احتمالی مسافران نوروزی با لحاظ کردن شرایط کرونایی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی برنامه ریزی کنند.

به گزارش ایرنا،محمد دهشیری روزیکشنبه در نشست ستاد مقابله و پیشگیری از ویروس کرونای شهرستان افزود: با توجه به پیش بینی پیک جدید کرونا اومیکرون لازم است تمامی تمهیدات مورد نیاز اندیشیده شود تا آمادگی لازم در این زمینه وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: با توجه به بازگشایی کامل مدرسه و بازگشت آموزش به روال عادی، نیاز است سالن ورزشی قدس که هم اکنون محل تزریق واکسن است در ساعت های ورزش در اختیار دانش آموزان قرار گیرد، از این رو محل تجمیعی واکسیناسیون به سالن جمعیت هلال احمر منتقل می شود.

سرپرست فرمانداری تفت در ادامه بر ضرورت واکسیناسیون کارگران هم تأکید کرد و از مدیران دستگاه های مرتبط خواست تا در این زمینه پیگیری های لازم را انجام دهند.

همچنین رییس شبکه بهداشت و درمان تفت در این نشست گفت: آمار افراد متوفی به کرونا در دیماه گذشته با یک نفر به کمترین میزان رسید در حالی که در آذرماه تعداد این افراد چهار نفر در شهرستان ثبت شد.

سید محمود واعظ پور افزود: در دی ماه روزهای خوبی داشتیم ،آمار مبتلایان و بستری ها کاهش چشمگیری داشت ولی از هفته آخر دیماه شاهد افزایش مبتلایان و بستری ها هستیم، امیدواریم با رعایت کردن مردم شاهد پیک جدید نباشیم.

همچنین رییس مرکز بهداشت تفت واکسیناسیون را در روند ابتلای به کرونا و مرگ و میر ناشی از آن موثر توصیف کرد و افزود: در حالی که در پیک قبلی کرونا شاهد فوت ۲۲ نفر بودیم ماه گذشته یک مورد فوتی به ثبت رسید.

محمدرضا میرشمسی ادامه داد: کمترین موارد مبتلایان سرپایی و بستری بیماری کووید ۱۹ از ابتدا همه گیری آن تاکنون مربوط به دی ماه امسال بود.

وی درصد واکسیناسیون جمعیت بالای ۱۲ سال برای نوبت اول شهرستان را ۹۶ درصد، نوبت دوم ۹۳ درصد و واکسیناسیون نوبت سوم جمعیت بالای ۱۸ سال را ۶۰ درصد عنوان کرد.

میرشمسی درصد استفاده از ماسک بین شهروندان را ۶۸ درصد ذکر کرد که نسبت به میانگین استانی بالاتر است.

وی اضافه کرد: صدور هزار و ۵۲۵ اخطار بهداشتی، ۱۰۸ مورد پلمب کارگاه، معرفی ۵۲ کارگاه به مراجع قضایی، هفت هزار و ۷۷۰ مورد بازدید از کارگاه ها، ۱۲۸ مورد نظارت بر جایگاه های سوخت و ۲۱ مرتبه بازدید از مدرسه از جمله اقدام های دوسال گذشته برای پیشگیری از شیوع کرونا در شهرستان بود.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری تفت در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha