معاون توانیر: تغییر تعرفه برق، هزینه مشترکان خوش مصرف را افزایش نمی‌دهد

شیراز - ایرنا- معاون هماهنگی امور توزیع شرکت توانیر با بیان اینکه تنها عده‌ای کم از مشترکان برق به دلایل مختلف مصرف بالا و غیرمتعارفی از این انرژی دارند، گفت: بخش بزرگی از جامعه جزو گروه مشترکین خوش مصرف برق طبقه بندی می‌شوند و تغییر تعرفه‌ها تاثیری بر این گروه از جامعه ندارد.

غلامعلی رخشانی مهر روز یکشنبه در آیین تودیع و معارفه مدیران عامل سابق و جدید شرکت توزیع برق شیراز بیان داشت : دولت در راستای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها و در اجرای حکم مندرج در بند (ی) تبصره (۸) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، چگونگی محاسبه تعرفه برق مصرفی مشترکان را تعیین کرده است و بر اساس این مصوبه که از اول بهمن‌ماه اجرایی شده است ، هزینه مصرف برق مشترکان تحت حمایت کمیته امداد و بهزیستی به شرط رعایت مصرف تا ۵۰ درصد الگو، رایگان خواهد بود. 

این مقام مسئول افزود: مصوبه هیات وزیران تاکید دارد  مشترکانی که در سطح الگو، مصرف داشته باشند مشمول تغییری در مبلغ قبوض برق خود نخواهند شد.

معاون هماهنگی امور توزیع شرکت توانیر در این مراسم که به صورت از راه دور برگزار شد با اشاره اقدامات تاثیرگذار توزیع برق شیراز طی سال‌های اخیر، ابراز امیدواری کرد که این خدمات و اقدامات جدید در راستای ارتقاء و بهبود شاخص‌های مختلف خدمت رسانی به مشترکان، از این پس نیز تداوم یابد.

رخشانی مهر، با ببان اینکه ارزشمندترین دارایی یک سازمان، منابع انسانی است، بر لزوم توجه هرچه بیشتر به این دارایی با اهمیت، تاکید کرد و خواستار خواستار اطلاع‌رسانی مطلوب و ارتقاء آگاهی مردم نسبت به تغییرات تعرفه‌های برق با جلب همکاری رسانه‌ها شد و تاکید کرد که این اقدام در راستای مدیریت هرچه بهتر مصرف انرژی ارزشمند برق، اجرایی شده است.

این مقام مسئول همچنین برنامه ریزی مطلوب برای عبور از پیک بار تابستان سال آینده و نصب کنتورهای هوشمند را از اولویت‌ها دانست و گفت: نصب کنتورهای هوشمند در بخش‌های مختلف خصوصا صنعت، کشاورزی، اداری و عمومی با هدف مدیریت پیک بار دارای اهمیت است.

رخشانی‌مهر خاطرنشان کرد: با توجه به جایگاه فارس و شیراز در زمینه کشاورزی، نصب کنتورهای هوشمند در این بخش از ابعاد مختلف مدیریت مصرف و پیک بار و همچنین کمک به حفظ منابع آبی، اهمیت دوچندانی دارد.

معاون هماهنگی امور توزیع برق شرکت توانیر همچنین بر لزوم توجه به وصول مطالبات به عنوان یکی دیگر از اولویت‌ها اشاره و خاطرنشان کرد که علیرغم موفقیت‌های حاصله طی سال‌های گذشته تاکنون، راه‌های نرفته زیادی پیش روی صنعت برق قرار دارد.

یدالله حقیقی، مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای فارس نیز در این جلسه با قدردانی از اقدامات زراعت‌ پیشه مدیرعامل سابق توزیع برق شیراز گفت:  سلاحی مدیرعامل جدید این شرکت نیز از بدنه صنعت برق است و با فراز و نشیب‌های این صنعت آشنایی کامل دارد.

حقیقی یکی از مهمترین مسائل و اولویت‌ها را مدیریت مصرف انرژی برق دانست و ضرورت تداوم تلاش‌های گسترده برای تامین برق پایدار و مطمئن برای همه مشترکان را دارای اهمیت دانست.

امیرحسین جمشیدی مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس هم  در این جلسه، صنعت برق را از صنایع پیشرو کشور برشمرد و خاطرنشان کرد : یکی از افتخارات توزیع برق شیراز این است که کمترین میزان شکایات مردمی را در فارس به خود اختصاص داشته است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز نیز در این جلسه، ضمن تکریم اقدامات و خدمات مدیریت سابق این شرکت، بر پیگیری مسائل مد نظر دولت مردمی سیزدهم و ارتقاء پاسخگویی و رضایتمندی مردم را از اولویتها برشمرد.

محمدرضا سلاحی  با اشاره به چالشهای صنعت برق به رغم زحمات گذشتگان، گفت: بخش مهمی از این چالشها طراز نبودن منابع و مصارف صنعت برق است که امیدواریم با برنامه‌های دولت، مرتفع شود.

سلاحی با بیان اینکه عبور از پیک مصرف برق، اعمال تعرفه های جدید ، تداوم کاهش تلفات از مسائل و اولویتهای مهم کوتاه مدت این شرکت می‌تواند باشد، گفت: بالاتر از همه اهداف همسویی با سیاست های کلی نظام در حصول به اهداف عالیه است مشخصا بندهایی از بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری، ارتباط مستقیم با مجموعه صنعت برق دارد، لذا این بیانیه در اجرای برنامه‌ها مد نظر قرار دارد.

در این مراسم از خدمات جلال زراعت پیشه تقدیر و محمد رضا سلاحی به عنوان مدیر عامل جدید شرکت توزیع برق شیراز معرفی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha