۳ بهمن ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۲۶
کد خبرنگار: 893
کد خبر: 84624074
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

حامیان «سعد حریری» علیه عربستان شعار دادند

تهران - ایرنا - رسانه‌های لبنان از سردادن شعارهایی علیه عربستان سعودی و پادشاه این کشور در جریان راهپیمایی طرفداران « سعد حریری » که امروز در بیروت برگزار شد، خبر دادند.

به گزارش ایرنا، رسانه‌های لبنان امروز (یکشنبه) با اشاره به اینکه پس از تصمیم «سعد حریری» رئیس جریان المستقبل برای انصراف از کاندیداتوری در انتخابات پارلمانی لبنان طرفداران وی به خیابان‌ها آمدند، گزارش دادند که در جریان این راهپیمایی، طرفداران «سعد حریری» شعارهایی علیه عربستان سعودی و پادشاه این کشور سر دادند.  

خبرگزاری اسپوتنیک روسیه نیز گزارش داد که کلیپ‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی حامیان «جریان المستقبل» را نشان می‌دهد که پس از تصمیم «سعد حریری» مبنی بر خودداری وی از نامزدی برای انتخابات پارلمانی آینده لبنان، به خیابان‌های بیروت آمدند و شعارهایی در تایید و حمایت از او سر دادند. 

بر اساس این گزارش، حامیان «سعد حریری» در این راهپیمایی که توسط جریان «المستقبل» در بیرون و دیگر مناطق لبنان برنامه ریزی شده بود، شعارهایی علیه عربستان و سعودی‌ها سردادند.  

در همین حال جریان «المستقبل» با صدور بیانیه‌ای آنچه را که «توهین» برخی در این راهپیمایی‌ علیه عربستان سعودی نامید، محکوم کرد. 

المستقبل در این بیانیه‌ای آورده است: برخی طرف‌ها با اهداف و نیات شناخته شده‌ای برای تضعیف عربستان سعودی و رهبری آن و ادعای همبستگی با «سعد حریری» به استفاده از رسانه‌های اجتماعی متوسل می‌شوند. 

این بیانیه اضافه کرد: این کارها صرف نظر از منشا و اهداف آن غیرقابل پذیرش و محکوم است و انشاءالله عربستان به عنوان قبله شریف برای عربیت و نیکی در لبنان و در نزد ما باقی خواهد ماند.

گفته می شود «سعد حریری» پس از آنکه نتوانست حمایت سعودی را جلب کند تصمیم گرفت از کاندیداتوری در انتخابات خودداری کند.

انتخابات پارلمانی لبنان، ۱۵ ماه مه سال ۲۰۲۲ میلادی ( ۲۵ اردیبهشت سال ۱۴۰۱) برگزار می شود.

لبنان نظام پارلمانی دارد و نخست وزیر توسط پارلمان و با رای اکثریت، مامور به تشکیل کابینه می شود.

انتخابات پارلمانی در لبنان هر ۴ سال یکبار برگزار می شود. ۱۲۸ کرسی پارلمان لبنان به طور مساوی بین مسلمانان و مسیحیان تقسیم می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha