امام جمعه مراغه: بانوان حضرت فاطمه زهرا (س) را اسوه و الگو قرار دهند

مراغه- ایرنا- عضو خبرگان رهبری و امام جمعه شهرستان مراغه گفت: بانوان، حضرت فاطمه زهرا(س) را اسوه و الگو قرار دهند و زندگانی خود را براساس سبک زندگانی آن بزرگوار ادامه دهند.

آیت‌الله محمدتقی پورمحمدی روز یکشنبه در کارگاه آموزشی به مناسبت گرامیداشت روز مادر با موضوع "سبک زندگی فاطمه الگوی برتر" در سالن اجتماعات فرمانداری مراغه، اظهار داشت: ارزش ها به لباس کذایی پوشیدن و زندگانی آنچنانی نیست مهم آن است که رضای خدا را کسب کنیم و زندگی اسلامی داشته باشیم.

وی بیان کرد: توجه به مشکلات اساسی زندگی و در اولویت قرار دادن همسرداری، قناعت، ایثار و فداکاری، تربیت درست فرزندان، ایثار و عفت باید از خصوصیات اصلی بانوان باشد.

امام جمعه مراغه تاکید کرد: زنان سرزمین مان باید بانوان قهرمان و دلاور تاریخ را اسوه زندگی خود قرار داده و در راس همه آنان رفتار و کردار و زندگانی فاطمه زهرا (س) سرلوحه زندگانی قرار دهند چراکه الگوی برتر و سبک زندگی بهتری برای آنان می تواند باشد.

وی ادامه داد: در کشور ما بانوانی داریم که مادر هفت شهید هستند که تنها نمونه آن را در تاریخ اسلام شاهد بودیم و این چنین مواردی برای مثال و الگو قرار دادن بسیار است.
 

نقش بانوان در طول تاریخ بی بدیل است
معاون استاندارو فرماندارویژه شهرستان مراغه نیز در این جلسه گفت: نقش زنان در طول تاریخ نشان داده که حضور آنان در تمامی صحنه ها بی بدیل و مثال زدنی بوده است.

سیدعلی موسوی خاطرنشان کرد: بهترین روز به نام روز زن و مادر نامگذاری شده است و باید از سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) الگو بگیریم.

وی افزود: در طول دوران پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس نقش بانوان ستودنی است و به عنوان مثال می توان به نقش  «طاهره دباغ» در طول دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و بعد از آن اشاره کرد.

موسوی ادامه داد: خانم طاهره دباغ پس از هجرت امام به پاریس در سال۱۳۵۷ به خیل یاران ایشان پیوست و به خاطر دوره های نظامی که دیده بود محافظت بیت امام (ره) را به عهده گرفت و لحظاتی گرانمایه را برای خود رقم زد.

وی اضافه کرد: وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی به کشور بازگشت و در مصدر بسیاری از امور شامل فرماندهی سپاه همدان (غرب کشور) قرار گرفت و حتی به عنوان یکی از افرادی بود که ابلاغ پیام حضرت امام(ره) را به گورباچف رساند.

فرماندار مراغه خاطرنشان کرد: حضور وی در جمع افرادی که انتقال دهنده پیام امام(ره) به مردم شوروی بودند نشان دهنده اهمیت و جایگاه بانوان در انقلاب اسلامی است.

به گزارش ایرنا، در پایان این کارگاه از بانوان شاغل و نمونه شهرستان با اهدای لوحی قدردانی شد.

امام جمعه مراغه: بانوان حضرت فاطمه زهرا (س) را اسوه و الگو قرار دهندامام جمعه مراغه: بانوان حضرت فاطمه زهرا (س) را اسوه و الگو قرار دهند

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha