۹۸ درصد سوادآموزان دوره انتقال آذربایجان شرقی در مسابقه پرسش مهر شرکت کردند

تبریز - ایرنا - معاون سوادآموزی استان آذربایجان شرقی اعلام کرد: چهار هزار و ۷۲۰ سوادآموز از بین چهار هزار و ۸۸۲ سوادآموز دوره انتقال این استان در مسابقه « پرسش مهر ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ » شرکت کردند.

اسفندیار صادقی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه مسابقه پرسش مهر ریاست جمهوری هر سال همزمان با هفته سوادآموزی برای سوادآموزان دوره انتقال برگزار می شود، گفت: این مسابقه با هدف تقویت مهارت های خواندن و نوشتن و کاربست آن در مسائل روزمره زندگی فردی و اجتماعی و همچنین گسترش و ترویج فرهنگ پرسش گری، جستجوگری و تقویت قدرت تفکر و خلاقیت فردی و اجتماعی  برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: هدف ها و نیازهای آموزشی و پرورشی بزرگسالان بی سواد، تنها کسب دانش و اطلاعات و مانند آن نیست، بلکه علاوه برآن، آموختن مهارت هایی مورد توجه است که آنان را در رسیدن به زندگی مناسب تری یاری کند.

صادقی در ادامه اظهار داشت: سازمان نهضت سوادآموزی به عنوان یک نهاد آموزشی – فرهنگی در حوزه آموزش بزرگسالان، همه ساله طبق فرمایشات رهبری اجرای برنامه های فرهنگی مختلفی را در دستور کار قرار می دهد.

این مقام مسئول افزود:  با توجه به اجرای موفق برنامه های فرهنگی – آموزشی سال های گذشته، در سال جاری نیز به مناسبت برگزاری هفته سوادآموزی با توجه به نامگذاری سال به نام  " سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها " ، مسابقه انشانویسی پرسش مهر ریاست جمهوری ۱۴۰۰ با موضوع هایی محوریت " ایران سربلند ، ایران قوی "  ویژه سوادآموزان دوره انتقال براساس سهمیه تعیین شده از سوی سازمان برگزار شد.

وی در خصوص نحوه برگزاری مسابقه نیز گفت: سوادآموزان دوره انتقال یکی از موضوع های " برای رسیدن به ایران قوی، چه کارهایی می توانیم انجام دهیم؟ - ایران قوی چه ویژگی هایی دارد؟ - چگونه می توانیم به سربلندی ایران قوی کمک کنیم؟ " را انتخاب و نظرات و پیشنهادات خود را به صورت دست نوشته به آموزش دهندگان تحویل می دهند.

صادقی در خصوص تعداد شرکت کنندگان این مسابقه گفت: تعداد ۴ هزار و ۷۲۰ سوادآموز از ۴ هزار و ۸۸۲ سوادآموز در حال تحصیل دوره انتقال از استان آذربایجان شرقی در این برنامه شرکت کردند و پس از بررسی دست نوشته های برتر در دبیرخانه استانی، ۱۰ اثر برتر به مرحله کشوری معرفی شدند.

امام خمینی (ه) هفتم دی ماه ۱۳۵۸ فرمان تاسیس نهضت سوادآموزی را صادر کردند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha