سرپرست علوم پزشکی: ۲۷ بیمار کرونایی در قم بستری شدند

قم-ایرنا-سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه در ۲۴ ساعت منتهی به سوم بهمن ماه‌جاری، ۳۹ تن با علائم کرونا در مراکز درمانی پذیرش شدند، گفت: از این بین ۲۷ بیمار بستری و ۳۳ بیمار نیز با بهبودی ترخیص شدند.

به گزارش روز یکشنبه دانشگاه علوم پزشکی قم، مهدی مصری در گفت و گویی با اشاره به بستری بودن ۱۲۴ بیمار در مراکز درمانی استان، اضافه کرد: ۱۶ بیمار کرونایی قم در وضعیت وخیم و بدحال قرار دارند.

وی با بیان اینکه در شبانه روز گذشته هیچ موردی از فوت کرونا مثبت در قم ثبت نشده است، ادامه داد: از ۲۰۴ تست روزانه انجام شده ۷۱ مورد مثبت گزارش شده است.

وی در پایان بیان کرد: تاکنون یک میلیون و ۶۳۲ هزار و ۸۹۳ دُز واکسن به مردم استان قم در طرح ملی واکسیناسیون عمومی تزریق شده است.

وضعیت کرونایی قم که از ۲۳ تیرماه امسال به رنگ قرمز، از ۲۰ شهریورماه به رنگ نارنجی و از ۳۰ مهرماه به رنگ زرد درآمده بود، از پنجم‌ آذرماه به رنگ آبی درآمد.

شهروندان برای طرح هرگونه پرسش درباره ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و برای کسب آخرین خبرهای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قم، به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند به‌منظور تعیین زمان‌بندی و نوبت‌دهی «تزریق واکسن بیماری کووید-۱۹» برای گروه‌های سنی اعلام شده و نیز ثبت‌نام «کارت واکسن دیجیتال»، به «سامانه ثبت‌نام واکسیناسیون کرونا» به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir مراجعه کنند.

همشهریان قمی در صورت مشاهده هرگونه علامتی در رابطه با ویروس «کرونا» در خود و افراد خانواده، می‌توانند به «مرکزهای جامع سلامت» امام حسن عسکری(ع) در شهرک امام حسن عسکری(ع)، امام خمینی(ره) در بلوار شهید کریمی (بنیاد)، فرقانی در انتهای شیخ‌آباد، پردیس در پردیسان (خیابان ایمان)، خوراکیان در بلوار ۱۵ خرداد، بعثت در نیروگاه، شهدا در خیابان انقلاب اسلامی (چهارمردان)، پنبه‌چی در خیابان امام خمینی(ره) و جندقیان در خیابان زاویه مراجعه و خدمات «رایگان» دریافت کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha