کولیوند: بیمارستان هلال احمر در نجف خدمات جدیدی به عراقی‌ها عرضه می کند

تهران - ایرنا - رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با حضور در سفارت ایران در بغداد گفت: با همکاری هلال احمر و سفارت کشورمان در عراق، دیپلماسی سلامت را فعال‌تر از همیشه خواهیم کرد و بیمارستان هلال احمر در نجف خدمات تازه‌ و نادری به عراقی‌ها عرضه خواهد کرد.

به گزارش ایرنا از جمعیت هلال احمر، پیرحسین کولیوند در پی سفر به عراق برای افتتاح بیمارستان امام علی(ع ) در نجف اشرف، روز در یکشنبه در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با سید محمد میرحسینی معاون این سفارتخانه دیدار و گفت‌ وگو کرد.

وی گفت: بیمارستان امام علی (ع) در نجف، هم از نظر تنوع اعمال جراحی به خصوص عمل‌های بسیار تخصصی و دشوار و هم از نظر کادر درمان نمونه خواهد شد. تلاش داریم بهترین پزشکان ایرانی و خارجی متقاضی را به عنوان کادر ثابت بکارگیری کنیم و پزشکان شاخص و نامدار اروپایی را به صورت موردی و مقطعی به این بیمارستان منتقل کنیم.

کولیوند افزود: بیمارستان هلال احمر در نجف، بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی بی‌نظیری برای مردم عراق خواهد بود زیرا وضعیت علمی و پیشرفت پزشکی در ایران بسیار قابل توجه است و با عراق قابل مقایسه نیست و این دانش و تکنولوژی در اختیار بیماران عراقی قرار خواهد گرفت. به عنوان مثال ایران یکی از پنج کشور جهان است که عمل جراحی مغز را بدون بی‌هوشی و با آگاهی و هوشیاری کامل مریض انجام می‌دهد.

وی تاکید کرد: همچنین پس از چندین سال ریاست بیمارستان خاتم الانبیا(ص) در تهران، تجربه بزرگی کسب کردم که در بیمارستان هلال احمر شهر نجف بکار خواهم گرفتم و در دوران تصدی خود آن را از ظرفیت یکصد و چند تخت به هزار تخت‌خوابی توسعه دادم.

کولیوند سال‌ها موفقیت بیمارستان هلال احمر ایران در دبی را نمونه موفق خدمات درمانی جمعیت هلال احمر در خارج از مرزهای ایران دانست و یادآوری کرد: جمعیت هلال احمر به غیر از بیمارستان دبی، 12 مرکز سلامت در آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین دارد که همگی آن‌ها فعال و مشغول ارائه خدمات درمانی هستند.

رئیس جمعیت هلال احمر از معاون سفارت ایران در بغداد خواست تا برای تسریع در روند گشایش‌ حساب‌های بانکی بیمارستان مذکور و طی کردن مراحل اداری لازم با جمعیت هلال احمر همکاری کنند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha