رییس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه:  فاطمه (س) گوهری ناب برای بانوان است

یزد - ایرنا- رییس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه گفت:حضرت فاطمه (س) به عنوان یگانه بانوی جهان اسلام نماد پاکی ، عفت، الگو و گوهری ناب نه تنها برای زنان ایرانی بلکه برای بانوان مسلمان جهان است.

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی روز یکشنبه بعد از اقامه نماز ظهر و عصر در یکی از مسجدهای شهر ابرکوه  با تبریک سالروز ولادت دخت نبی مکرم اسلام (ص) اظهارکرد: آن حضرت فقط اسوه فاضله زنان نبود، بلکه شعاع نور وجودش در هدایت جامعه از حجره کوچکی در مدینه آغاز شد و گستره این نور، آفاق را در بر گرفت.

امام جمعه ابرکوه بیان کرد:  آن حضرت به ‌عنوان بزرگ بانوی جهان اسلام در دامن پرمهر و محبت پیامبر عظیم الشان اسلام حضرت محمد(ص) پرورش ‌یافت و نور چشم و پاره تن رسول خدا (ص) و به جهت برجستگی های شخصیتی ملقب به ام ابیها شد.

حسینی با بیان اینکه مهمترین و بارزترین حرکت حضرت زهرا (س) بحث دفاع از ولایت است تصریح کرد: ولایت مداری آن  حضرت و دفاع از حضرت علی (ع) به عنوان امری شخصی و فردی نبود بلکه در واقع مساله امت و اصل اسلام بود و به همین دلیل حرکت حضرت فاطمه در این رابطه،در راستای حمایت از امت اسلامی و رسالت مکتبی به شمار می آید.

امام جمعه ابرکوه یادآور شد: مهمترین اصول حاکم بر زندگی آن حضرت که به عنوان الگوی شایسته امروزی می توان نام برد اصل مشارکت در امور زندگی ،اهمیت دادن به تربیت فرزندان ، فرمان پذیری حضرت زهرا (س) از حضرت علی (ع) و آگاهی به اوضاع و شرایط اجتماعی و سیاسی است.

فاطمه (س) برای بشریت درس سعادت آموخت

 رییس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه همچنین یادآور شد: حضرت فاطمه (س) برای بشریت درس سعادت آموخت که در این خصوص مسلمانان باید از سجایای اخلاقی و عملی و عبادی آن حضرت درس بگیرند.

حسینی ، با تاکید بر اینکه ولایتمداری بزرگترین درس و آموزه های آن حضرت است، اظهارکرد:آن حضرت در دفاع از امامت بزرگترین اسوه و چشمه همیشه جوشان تاریخ اسلام بودند. 

وی بیان کرد: همگان از ویژگی‌های اخلاقی و خصوصیات بارز آن بانوی اسلام باید درس بگیرند و آن را در عرصه‌های مختلف زندگی و آموزه‌های دینی خود به کار ببندند.

بانوان سیره عملی عفاف و حجاب حضرت فاطمه (س) را الگو قرار دهند

امام‌جمعه ابرکوه تصریح کرد: جامعه، به‌ویژه بانوان باید بیش ‌از پیش سیره عملی آن یگانه بانوی اسلام را به‌ویژه در بحث عفاف و حجاب در زندگی خود الگو قرار دهند.

حسینی در ادامه با اشاره به اینکه آن حضرت اسوه حسنه و الگوی نمونه انسان‌هایی است که برای حق و حقیقت زندگی کرد ، ادامه داد: سیره عملی حضرت فاطمه (س) باید سرلوحه زندگی مردم مسلمان خصوصا شیعیان باشد اگر خدای‌ ناکرده ذره‌ای از آن فاصله گرفته شود، دچار خسران می‌شویم.

به مناسبت سالروز ولادت دخت رسول مکرم اسلام (ص) آحاد مختلف مردم شهرستان ابرکوه با آذین بندی مساجد و محافل مذهبی در  مجالس جشن سرور شرکت کردند.

حضرت فاطمه (س)، در سال پنجم پس از بعثت، روز ۲۰ جمادی الثانی در مکه مکرمه و در خانه حضرت محمد(ص) و حضرت خدیجه(س) به دنیا آمد.

نام مبارک آن حضرت، فاطمه است و برای ایشان القاب و صفات متعددی همچون زهرا، صدیقه، طاهره، مبارکه، بتول، راضیه و مرضیه نیز ذکر شد و ام الحسین، ام الحسن، ام الائمه و ام ابیها از جمله کنیه های این بانوی بزرگ  اسلام است.

 مرکز این شهرستان ۵۵ هزار نفری در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha