لایحه بودجه ۱۴۰۱ شهرداری همدان تقدیم شورای شهر شد

همدان- ایرنا- شهردار همدان روز یکشنبه با حضور در صحن علنی شورای اسلامی شهر، لایحه بودجه ۲ هزار و ۱۳۸ میلیارد تومانی سال آینده شهرداری را تقدیم رییس شورا کرد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی شورای شهر همدان، «سیدمسعود حسینی» در شصتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر همدان با تقدیم لایحه بودجه، اظهار داشت: بودجه پیشنهادی حاصل ۲ ماه نشست‌های تخصصی با مدیران مناطق، سازمان‌ها و معاونان است.

وی افزود: از مجموع بودجه پیشنهادی سال آینده، یک‌هزار و ۱۸۰ میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی و ۹۰۰ میلیارد تومان در بخش جاری هزینه خواهد شد.

حسینی گفت: بودجه عمرانی سال آینده به نسبت امسال ۳۰ درصد افزایش یافته است و افزایش  ۲۸ درصدی درآمد شهرداری را برای سال آینده پیش بینی کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه طرح‌های عمده‌ای در بودجه پیشنهادی دیده شده است، خاطرنشان کرد: سهم عمرانی و سهم جاری بودجه ۱۴۰۰ مساوی با اصلاحیه بودجه بوده است.

شهردار همدان با بیان اینکه مناطق باید تلاش ویژه‌ای برای درآمدزایی داشته باشند، افزود: شهرداری ستاد نیز کمک حال مناطق، برای تحقق بودجه پیش‌بینی شده خواهد بود.

حسینی ایجاد خزانه و تمرکز املاک در ستاد را ۲ اتفاق ویژه در برنامه سال آینده شهرداری برشمرد و اضافه کرد: بحث فناوری (شهرداری هوشمند) در بودجه پیشنهادی با اهمیت ویژه دیده شده است.

وی توجه به سرمایه‌گذاری را از دیگر ویژگی‌های بودجه پیشنهادی دانست و خاطرنشان کرد: اصلی‌ترین ماموریت ما توجه به اتمام طرح‌های نیمه‌ تمام است.

شهردار همدان با تاکید بر توجه ویژه به طرح‌های مهم مدیریت شهری در بودجه پیشنهادی سال آینده گفت: تقاطع غیرهمسطح شهید همدانی، پل غدیر، اتمام پارکینگ آقاجانی بیگ و دیتا سنتر شهرداری در بودجه پیشنهادی به صورت ویژه مورد توجه قرار گرفته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha