توانخواه ایرانی جایزه اول جشنواره جهانی توانخواهان ژاپن را کسب کرد

تهران- ایرنا- جشنواره جهانی ۲۰۲۱ هنرمندان توانخواه (paralymart) ژاپن با حضور هنرمندانی از ۴۰ کشور جهان از جمله ایران با موضوع" لبخند" در شهر توکیو برگزار شد و جایزه مقام اول این جشنواره به هنرمند توان خواه ایرانی تعلق گرفت.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از رایزنی فرهنگی ایران در ژاپن، در این مراسم که به همت رایزنی فرهنگی ایران در ژاپن برگزار شد و نماینده مجلس ژاپن، کنجی فوکودا شهردار شهر ناکاما در استان فوکوئوکا، جمعی از هنرمندان و نمایندگان کشورهای شرکت کننده، موسسه ها و حامیان مالی و تعدادی از هنرمندان برگزیده از ژاپن  حضور داشتند، با اعلام برگزیدگان بخش های مختلف، مرضیه هوشمند از شهرستان گرمسار ایران با اثر لبخند جهان (world’s smile) به عنوان نفر اول، جایزه نقدی این دوره را به دست آورد و مورد تجلیل قرار گرفت.

توانخواه ایرانی جایزه اول جشنواره جهانی توانخواهان ژاپن را کسب کرد

 هنزمند توانخواه ایرانی در پیام تصویری که برای جشنواره ارسال کرد، گفت: خیلی خوشحالم از این که نقاشی من مقام اول را کسب کرد و این خوشحالی و لبخند را می خواهم به همه مردم دنیا تقدیم کنم. باید از دست اندرکاران برگزاری این جشنواره و رایزنی فرهنگی ایران در ژاپن تشکر نمایم. خوشحالم که اثر من"لبخند جهان" مورد توجه و انتخاب قرار گرفت و برای همه جهان صلح، دوستی، مهربانی و لبخند آرزو دارم و برای همه شما و دو ملت بزرگ ایران و ژاپن آرزوی سربلندی و سلامتی می کنم.
 در این جشنواره همچنین مرضیه باقری چیزه از قزوین و علی بهرامی از شهرستان هشتگرد دو توان خواه هنرمند ایرانی دیگر نیز به ترتیب برنده جایزه پارالیم آرت و هیات داوران گردیدند و به این ترتیب در این دوره، هنرمندان توان خواه کشورمان در بخش های مختلف درخشیدند.

توانخواه ایرانی جایزه اول جشنواره جهانی توانخواهان ژاپن را کسب کرد

 در این دوره و همچون ۳ جشنواره قبلی، رایزنی فرهنگی نیز همکاری نزدیکی را با مسئولان جشنواره به عمل آورد و با مساعدت اداره کل همکاری های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، ضمن اطلاع رسانی گسترده در داخل کشور و برقراری ارتباطات و تسهیل و فراهم سازی امکانات لازم برای حضور پررنگ هنرمندان توان خواه ایرانی، بیش از ۲۵۰ اثر هنرمندان ایرانی که بالاترین تعداد مشارکت در میان کشورهای شرکت کننده را به خود اختصاص داده بود حضور داشتند که تعدادی از آثار در کتاب این دوره نیز به چاپ خواهد رسید.
آثار پذیرفته شده در این دوره شامل مدادهای رنگی، رنگ‌های اکریلیک، آب‌رنگ‌ ها، رنگ‌های روغن، یا کاردستی کاغذ، تصویر چاپ ‌نقش چوبی (آجرک)، خوشنویسی و تصویر گل دوزی (با دست) بوده است.

توانخواه ایرانی جایزه اول جشنواره جهانی توانخواهان ژاپن را کسب کرد


در سال ۲۰۲۰ نیز این جشنواره با موضوع "صلح" برگزار شد که بیش از ۲۰۰ اثر از هنرمندان توانخواه ایرانی دریافت و به جشنواره ارائه شد و مهرناز بهرامی از سیستان و بلوچستان (زاهدان) با ارائه اثر "صلح درون" به عنوان نفر دوم جشنواره، موفق به دریافت ۵۰ هزار ین جایزه نقدی شد.

در سال ۲۰۱۸ با مشارکت رایزنی فرهنگی و در هتل امپراطور توکیو، جشنواره با موضوع " جشن" برگزار شد و از میان آثار ارائه شده ایرانی، ۶ اثر ارزشمند به بخش نمایشگاهی راه یافت و مورد تقدیر قرار گرفت.

توانخواه ایرانی جایزه اول جشنواره جهانی توانخواهان ژاپن را کسب کرد


یرای این جشنواره در سال ۲۰۲۲ عنوان "آینده" انتخاب شده است که علاقه مندان می توانند آثار خود را با این موضوع برای دوره بعدی جشنواره آماده کنند. فراخوان تکمیلی برای ارسال آثار، از سوی جشنواره اعلام خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha