بیش از ۱۶ درصد جمعیت هدف مهاباد دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کردند

مهاباد- ایرنا- رییس مرکز بهداشت مهاباد با اشاره به لزوم واکسیناسیون عمومی برای مقابله با ویروس کرونا گفت: تاکنون ۳۰ هزار و ۷۷۵ نفر معادل ۱۶.۵ درصد جمعیت هدف این شهرستان دُز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

قاسم امینی روز یکشنبه در جلسه کارگروه تخصصی سلامت افزود: از ابتدای طرح واکسیناسیون علیه کرونا تاکنون بیش از ۳۵۸ هزار و ۸۳۷ دُز انواع واکسن کرونا در این شهرستان به گروه‌های هدف و اولویت دار تزریق شده است.

وی ادامه داد: از این تعداد بیش از ۱۷۵ هزار نفر معادل ۸۷ درصد نوبت اول واکسن و ۱۵۲ هزار نفر معادل ۷۶ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال نیز مرحله دوم واکسن را تاکنون تزریق کرده اند.

رییس مرکز بهداشت مهاباد با تاکید بر اینکه اطلاع‌رسانی برای تسریع در روند تزریق دُز سوم واکسیناسیون عمومی علیه ویروس کرونا به‌طور جدی از سوی متولیان امر انجام شود، گفت: با توجه به وضعیت داده آماری و احتمال شروع شدن پیک ششم کرونا با غالب نوع امیکرون انتظار داریم تمامی افراد واجد شرایط نسبت به دریافت دز سوم اقدام کنند.

امینی با بیان اینکه محدودیت های خدماتی و اداری نیز برای افراد واکسن گریز در نظر گرفته شده است، اضافه کرد: شبکه بهداشت آمادگی لازم را برای ارایه لیست کارکنان و کارمندان دولتی که اقدام به تزریق مراحل سه گانه واکسن خود نکرده اند به فرمانداری جهت اعمال قوانین ابلاغی از طرف وزارتخانه را دارد.

معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرمانداری مهاباد هم در این جلسه به اهمیت موضوع امنیت غذایی شهروندان تاکید کرد و گفت: اصحاب رسانه و فعالان حوزه رسانه باید بیشتر در خصوص فرهنگ مصرف مواد غذایی و نحوه انتخاب مواد مصرفی ورود کنند.

خشایار صنعتی با اشاره به اینکه امروزه گرایش به مصرف محصولات رنگ و لعابدار بیشتر شده است، گفت: تاکید فعالان سلامت بر مصرف محصولات ارگانیک و توجه به کیفیت محصولات بوده که سلامت جسمی جامعه را تامین خواهد کرد.

وی اظهار داشت: فرهنگ جوامع سنتی در مقابله با بسیاری از عادت های غذایی مقاوم بوده و نیاز است امر فرهنگ سازی و اطلاع رسانی به صورت مستمر از طریق فضای مجازی انجام شود.

به گزارش ایرنا، در ادامه جلسه در خصوص چالش های کیفیت آب مصرفی شهروندان، تشکیل جلسات مجمع سلامت، وضعیت آب شرب شهری و روستایی و تاکید بر روند واکسیناسیون شهروندان بحث و گفت و گو شد.

مهاباد با ۲۴۵ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده و هم اکنون در وضعیت رنگ آبی مقابله با کرونا قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha