۵۰۰ گروه‌ جهادی در مناطق سیل زده به مددجویان کمیته امداد خدمات رسانی می‌کنند

تهران - ایرنا- معاون اداری مالی کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: هم‌اکنون ۵۰۰ گروه‌ جهادی با حضور در مناطق سیل زده با مددجویان کمیته امداد خدمات رسانی می‌کنند.

به گزارش ایرنا، مجید باجلان صبح امروز (یکشنبه) در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به وقوع سیل در استان‌های کرمان، هرمزگان، فارس و سیستان و بلوچستان افزود: طبق مصوبه صورت گرفته یک ماه مستمری مازاد به حساب ۱۵ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد که تحت تاثیر سیل قرار گرفتند واریز شد.  

وی ادامه داد: ۷۷ میلیارد تومان اعتبار از طریق بنیاد مستضعفان برای خرید اقلام موارد نیاز به این استان‌ها تخصیص داده شد؛ همچنین تمامی واحدهای مسکونی با توجه به ارزیابی‌های صورت گرفته تعمیر و بازسازی آن‌ها انجام خواهد شد.  

معاون اداری مالی کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه این کمیته ۱۸ برنامه اصلی دارد که بر اساس آن ۱۲۰ خدمت به مددجویان و نیازمندان ارائه می‌دهد، اظهار داشت: پرداخت مستمری ماهانه، مسکن، اشتغال، فرانشیز درمان و ارائه خدمات قرآنی و فرهنگی، توزیع لوازم ضروری و جهیزیه بین مددجویان و نیازمندان و زوج‌های جوان از جمله این اقدامات است.  

وی ادامه داد: در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ طی هماهنگی‌های صورت گرفته با کارخانجات داخلی پنج قلم کالای اساسی زندگی شامل یخچال، ماشین لباسشویی، جارو برقی، تلویزیون و اجاق گاز فردار با پرداخت ۲۰ میلیون تومان خریداری و تحویل زوجین تحت پوشش قرار خواهد گرفت.  

باجلان گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون با کمک خیرین و اهتمام مدیران استان‌ها ۱۷ هزار جهیزیه در سراسر کشور توزیع شده و تا اسفند ماه نیز ۱۳ هزار جهیزیه دیگر توزیع خواهد شد و دیگر پشت به ارزش جمعا ۶۰۰ میلیارد تومان خریداری و توزیع خواهد شد و دیگر پشت نوبتی در این حوزه نخواهیم داشت.  

معاون اداری مالی کمیته امداد امام خمینی (ره)افزود: در سال ۱۳۹۹ و در فصل تابستان با توجه به پایش‌های صورت گرفته حدود ۵۵ هزار کولر آبی و ۲۵ هزار کولر گازی به ارزش ۵۴۰‌ میلیارد تومان خریداری و به مددجویان تحویل داده شد.  

وی ادامه داد: با توجه به نیاز سنجی صورت گرفته ۴۷ هزار بخاری گازی و ۴۹ هزار بخاری برقی و هیزمی به ارزش ۲۵۰‌میلیارد تومان خریداری و به نیازمندان و مددجویان اعطا شد؛ همچنین ۴۷ هزار ابگرمکن گازی تولید داخل با ارزش ۹۸ میلیارد تومان خریداری و بین نیازمندان و مددجویان توزیع شد.  

باجلان خاطرنشان کرد: در مجموع هزار و ۴۰۰ میلیار تومان برای خرید جهیزیه، وسایل گرمایشی و سرمایشی هزینه شده است.  

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha