تاکید دادستان تهران بر لزوم رعایت حقوق بازداشتی‌ها

تهران - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب تهران در بازدید شبانه از بازداشتگاه پلیس آگاهی تهران بزرگ بر لزوم رعایت حقوق شهروندی متهمان و بازداشت شدگان و توجه به کرامت انسانی آنها تاکید کرد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از مرکز رسانه قوه قضاییه، علی صالحی شب گذشته به همراه تعدادی از معاونان خود از بازداشتگاه پلیس آگاهی تهران بزرگ بازدید کرد و گفت:بررسی وضعیت بازداشتی‌ها از منظر ضرورت و مدت بازداشت توسط مقام بازداشت کننده و حصول اطمینان از صحت بازپرسی از جنبه رعایت تشریفات قانونی از جمله اهداف این بازدید سرزده بود.

وی یکی دیگر از اهداف این بازدید را نظارت بر رعایت حقوق شهروندی متهمان عنوان کرد و افزود: بر این اساس موضوعاتی از قبیل وضعیت رعایت حقوق متهمان در شرایط محل نگهداری، مسائل بهداشتی و اطمینان از صحت و سلامتی بازداشتی‌ها همچنین دسترسی متهمان به خانواده و وکلایشان به دقت مورد بررسی قرار گرفت.

صالحی با اشاره به تاکیدهای رئیس قوه قضاییه در خصوص رعایت حقوق متهمان و افراد احضار و بازداشت شده، لزوم توجه به کرامت انسانی متهمان از جانب مسئولان مربوطه را بسیار مهم برشمرد و خاطرنشان کرد: باید با اتخاذ تدابیر مناسب، شرایط به گونه‌ای فراهم شود تا هیچگونه آسیب و لطمه‌ای به حیثیت متهمان و خانواده آنها وارد نشود.

وی ضمن اطلاع از وضعیت رسیدگی به درخواست‌های مراجعان و روند بررسی پرونده‌ها، بر ضرورت تسریع در روند رسیدگی‌ها و رعایت مفاد قانون در انجام امور محوله تاکید کرد.

دادستان عمومی و انقلاب تهران بر لزوم استمرار بازدید مسئولان قضایی از زندان ها و بازداشتگاه‌ها نیز تأکید کرد و این موضوع را برای شناسایی سریع نواقص و کاستی‌ها و حل و فصل فوری مشکلات بسیار حائز اهمیت عنوان کرد.

براساس این گزارش، در جریان این بازدید، دادستان عمومی و انقلاب تهران در ملاقات چهره به چهره با متهمان بازداشتی ضمن شنیدن درخواست های آنها، دستورهای لازم برای رسیدگی به مطالبات و مشکلات آنها صادر کرد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha