طرح پالایش متقاضیان نهضت ملی مسکن در شهرهای استان فارس کلید خورد

شیراز - ایرنا- معاون مسکن شهری بنیاد مسکن استان فارس یکشنبه اعلام کرد: طی دو روز گذشته با مراجعه شمار قابل توجهی از شهروندان متقاضی مسکن به ادارات این بنیاد در شهرستان های فارس طرح پالایش متقاضیان نهضت ملی مسکن در این شهرها آغاز شد.

محمد رسول پروری در مصاحبه با ایرنا افزود: این طرح در برخی از شهرستان ها از جمله کازرون ، نی ریز ، سروستان ، فسا ، استهبان و شهرهای شمالی فارس با استقبال کم نظیر شهروندان مواجه شده است.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن استان فارس گفت: ۴۲ شهر در حوزه مسوولیت راه و شهرسازی فارس و ۱۳ شهر در حوزه مسوولیت راه و شهرسازی لارستان در استان فارس متقاضی اجرای این طرح هستند و با اجرای طرح پالایش متقاضیان نام نویسی از آنها در این شهرها آغاز می شود.

این مقام با یادآوری اینکه طرح نهضت ملی مسکن و طرح مسکن اقدام ملی در قالب یک طرح در این شهرها اجرا می شود افزود: در این طرح زمین مناسب از سوی ادارات راه و شهرسازی در اختیار بنیاد مسکن قرار می گیرد و بنیاد با اعطای تسهیلات به متقاضیان طرح را اجرایی می کند.

طرح پالایش متقاضیان نهضت ملی مسکن در شهرهای استان فارس کلید خورد

پروری افزود: طرح اقدام ملی مسکن که با استقبال کم نظیر مردم به ویژه در مناطق جنوبی فارس روبرو شده اکنون پیشرفت مناسبی دارد و در برخی از شهرها واحدهای مسکونی در قالب این طرح به مرحله سفت کاری و سقف نزدیک شده است.

وی در باره شرایط اعطای تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن نیز گفت: بانک عامل می تواند حداکثر تا ۲۰درصد از کل مانده تسهیلات مشارکت مدنی را با تایید وزارت راه و شهرسازی و اخذ ضمانت نامه بانکی پرداخت نماید. بدیهی است مبلغ مزبور از پرداختهای هر یک از مراحل آتی به تناسب سهم   مستهلک می شود.

طرح پالایش متقاضیان نهضت ملی مسکن در شهرهای استان فارس کلید خورد

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن استان فارس بیان کرد: مجموع دوران مشارکت مدنی (ساخت) و فروش اقساطی این تسهیلات حداکثر ۲۰ سال (حداکثر ۳ سال مشارکت مدنی) می باشد . پس از دوران مشارکت مدنی، اصل و سود دوران مشارکت مدنی تسهیلات اعطایی، قابل تقسیط به متقاضی است.

پروری سود این تسهیلات را  معادل سود مصوب شورای پول و اعتبار در زمان انعقاد قرارداد اعلام کرد و گفت: فروش اقساطی تسهیلات مشارکت مدنی به تعداد صرفاً یک واحد مسکونی به نام هر متقاضی، قابل اقدام است.

طرح پالایش متقاضیان نهضت ملی مسکن در شهرهای استان فارس کلید خورد

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha