شدت سرما در کهگیلویه و بویراحمد کاهش می‌یابد

گچساران - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: براساس بررسی نقشه‌های پیش یابی از امروز سوم بهمن شدت سرمای هوا در این استان کاهش می یابد.

فرمان فرامین روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دمای هوا در روز سه شنبه پنجم بهمن در مناطق گرمسیری و سردسیری کهگیلویه و بویراحمد به شرایط عادی بر می گردد.

وی بیان کرد: روند افزایش دمای هوا از امروز  در برخی مناطق استان شروع شده است.

فرامین ابراز داشت: دمای هوای شهر سی سخت که در سردترین زمان روز گذشته به هشت درجه زیر صفر رسیده بود در حداقل میزان بامداد امروز به منفی چهار درجه سانتیگراد رسید.

وی عنوان کرد: دمای شهر یاسوج نیز که در سردترین وقت روز گذشته به منفی هشت رسیده بود امروز ۶.۴ درجه سانتیگراد زیر صفر گزارش شده است.

کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: دمای هوای شهر گرمسیری دهدشت که روز گذشته منفی ۳ بود امروز منفی ۲.۶  درجه سانتیگراد گزارش شد.

فرامین تصریح کرد: دمای هوای ایستگاه‌های امامزاده و دوگنبدان با یک درجه افزایش نسبت به روز گذشته در بامداد امروز  یک درجه سانتیگراد زیر صفر ثبت شده است.

وی تاکید کرد: موج سرمای شدید هوای استان از چهارشنبه بیست و نهم دی ماه وارد استان کهگیلویه و بویراحمد شد به طوری که دمای برخی مناطق مانند شهر دهشت ۱۱ درجه سانتیگراد کاهش یافت.

کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود ۱۶ هزار و ۲۴۹ کیلومتر مربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری در جنوب غربی ایران قرار دارد.

این استان با یک درصد مساحت کشور یکی از کوچک‌ترین استان‌های کشور است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha