شکارچیان متخلف در بیجار به دام افتادند

سنندج- ایرنا- رییس اداره حفاظت از محیط زیست بیجار گفت: ماموران اجرایی یگان حفاظت این اداره، در جریان گشت و کنترل مناطق حفاظت شده شهرستان، موفق به شناسایی و دستگیری سه شکارچی متخلف شدند.

سید علی اصغر هدایت زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این شکارچان غیر مجاز، ۶ قطعه کبوترچاهی، یک قلاده سگ تازی به همراه یک قبضه اسلحه شکاری ساچمه ای کشف و ضبط شد.

وی با بیان اینکه این شکارچیان متخلف پس از تکمیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند تصریح کرد: هر گونه شکار حیوانات در منطقه ممنوع است و با متخلفین به شدت برخورد می شود.

به گفته وی، با توجه به ممنوعیت شکار حیوانات و پرندگان در منطقه، مردم، دوستداران و حامیان حیات وحش در صورت مشاهده هر گونه شکار و یا تردد افراد مشکوک، موارد را از طریق شماره تلفن های ۳۸۲۲۲۲۳۰ و ۳۸۲۳۰۸۶۱ به محیط بانان بیجار اطلاع دهند.

حواشی رودخانه قزل اوزن یکی از مهم‌ترین مناطق و زیستگاه های حیات وحش بیجار است،  این رودخانه در امتداد مرز جنوبی منطقه جریان داشته و از پر آب ترین رودخانه‌های استان کردستان است،  آب این رودخانه از ارتفاعات چهل چشمه و منطقه سارال دیواندره سر چشمه می‌گیرد و بعد از گذشتن از استان‌های کردستان و زنجان، رودخانه سپید رود را تشکیل داده و در نهایت به دریای خزر می‌ریزد.

منطقه حفاظت شده بیجار با ۳۲ هزار هکتار مساحت به خاطر تنوع گونه‌های جانوری، گیاهی و تنوع اقلیمی، زیستگاه پستاندارانی چون قوچ، میش ارمنی، گربه وحشی، کفتار، گرگ، پرندگان کبک دری، کبوتر، عقاب طلایی و باقرقره است.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha