۳ بهمن ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۰۸
کد خبرنگار: 757
کد خبر: 84623372
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

ثبت رکورد ۱۰هزار ابتلای روزانه به کرونا در توکیو

تهران – ایرنا – با گسترش سریع سویه اومیکرون کرونا، شهر توکیو پایتخت ژاپن روز شنبه برای اولین بار رکورد ابتلای روزانه بیش از ۱۰ هزار نفر به کرونا را ثبت کرد و تعداد کل مبتلایان روزانه در ژاپن برای اولین بار از ۵۰هزار نفر فراتر رفت.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از رویترز، در حالی که دولت ژاپن از روز جمعه محدودیت‌هایی را بر رفت‌وآمد و فعالیت کسب‌وکارها تا روز ۱۳ فوریه برقرار کرده است، شمار مبتلایان جدید به کرونا در پایتخت این کشور طی روز شنبه به ۱۱ هزار و ۲۲۷ مورد رسید.

این در حالی است که شمار مبتلایان در توکیو روز جمعه ۹ هزار و ۶۹۹ نفر و یک هفته پیش از آن نیز ۴ هزار و ۵۶۱ نفر بود.

مقامات محلی اعلام کردند که سه نفر نیز بر اثر کرونا جان باخته اند و ۱۲ نفر حال وخیمی دارند. در حدود ۳۴.۳ درصد از تخت‌های بیمارستانی در توکیو مورد استفاده بیماران کرونایی است و افزایش این رقم به ۵۰ درصد موجب اعلام وضعیت اضطراری و اعمال محدودیت‌های بیشتر خواهد شد.

شمار موارد ابتلا به کرونا در کل کشور ژاپن نیز از ۵۰ هزار و ۲۰۰ تن فراتر رفته و نزدیک به ۳۰ مورد از ۴۷ منطقه اداری در ژاپن رکوردهای تازه‌ای ثبت کرده اند.

این درحالی است که تا روز جمعه ۷۸.۷ درصد از مردم ژاپن بطور کامل واکسینه شده اند اما تنها ۱.۵ درصد از مردم دُز تقویتی دریافت کرده اند.

وزارت بهداشت ژاپن استفاده از واکسن فایزر برای کودکان ۵ سال تا ۱۱ سال را مجاز اعلام کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha