۳ بهمن ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۲۵
کد خبرنگار: 750
کد خبر: 84623340
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

قاچاقچیان چوب در برف و بوران شاهرود زمین‌گیر شدند

شاهرود- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شاهرود گفت: ۲ خودرو سواری حامل چوب تاغ قاچاق که برف و بوران این شهرستان آنها را زمین‌گیر کرده بود دستگیر شدند.

محمدرضا کشاورزیان روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: رانندگان این ۲ خودرو در صدد بودند چوب های قاچاق را به شمال کشور ببرند که با تلاش نیروهای انتظامی پاسگاه قلعه نو و خرقان نجات یافته و پس از بررسی و احراز قاچاق چوب تاغ خودروها توقیف و سرنشینان آنها دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه سودجویان محموله ۸۵۰ کیلوگرمی را از تاغزارهای شهرستان میامی قطع کرده بودند، ابراز داشت: پس از بارگیری چوب های تاغ این ۲ متخلف قصد انتقال آنها را از طریق جاده جیلان به شهرهای شمالی را داشتند که به دلیل برف و بوران و بسته بودن محورهای آزادشهر در برف گرفتار شدند.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شاهرود ادامه داد: ماموران نیروی انتظامی پاسگاه  قلعه نو و خرقان پس از توقیف خودروها، محموله چوب تاغ را جهت تشکیل پرونده قضایی به اداره منابع طبیعی شاهرود انتقال دادند.

به گفته کشاورزیان، ۲ قاچاقچی متخلف به خاطر حمل و قطع درختچه های تاغ ۶۰۰ میلیون ریال جریمه شدند.

وی با بیان اینکه روز گذشته هم ۸۰۰ کیلوگرم زغال تاغ نیز از یک خودروی عبوری کشف شد، افزود: این خودروی نیسان که عازم تهران بود توسط پاسگاه انتظامی شهید نوری توقیف و به اداره منابع طبیعی شاهرود جهت تشکیل پرونده قضایی انتقال یافت.

کشاورزیان از جریمه ۸۰۰ میلیون ریالی این متخلف خبر داد و تاکید کرد: هوشیاری و تلاش نیروهای پاسگاه انتظامی قلعه نو و خرقان و شهید نوری موجب کشف این ۲ محموله شد که از این زحمات قدرانی می شود.

به گزارش ایرنا، ماه گذشته نیز قاچاقچیانِ سه تُن چوب تاغ در ایستگاه بازرسی شهید نوری شهرستان شاهرود دستگیر و پس از تشکیل پرونده در مراجع قضایی به پرداخت ۲ میلیارد ریال جریمه شدند.

گیاه تاغ گونه ای کویری و مقاوم در برابر کم آبی است که با هزینه فراوان کاشته و نگهداری می شود و نقش مهمی در حفظ روستاهای در برابر شن های روان دارد.

این نوع درختچه نقش مهمی در پیشگیری از بیابانزایی و روند پیشروی مناطق بیابانی به مناطق مسکونی حاشیه کویر دارد که به خاطر تولید زغال از این چوب، مورد دستبرد سودجویان قرار می گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha