۳ بهمن ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۰۲
کد خبرنگار: 3113
کد خبر: 84623333
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

شلیک راکت به یک پایگاه آمریکا در شرق سوریه

تهران - ایرنا - یک پایگاه آمریکایی در حاشیه میدان نفتی «العمر» در شرق سوریه عصر دیروز (شنبه) هدف حمله راکتی قرار گرفت.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری «یونیوز»، گزارشی درباره خسارات و تلفات احتمالی ناشی از این حمله راکتی منتشر نشده است. همچنین تاکنون هیچ گروهی مسوولیت این حمله را برعهده نگرفته است.

با شکست گروه تروریستی «داعش» به عنوان بازوی نظامی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال ۱۳۹۶، نیروهای آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک در مناطق شمالی و شمال شرقی سوریه شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت این کشور و ادامه کشتار مردم سوریه کردند.

طی سال‌های اخیر آمریکا در منطقه غرب آسیا به ویژه در سوریه بلای جان مردم و سارق منابع نفتی آنها شده است، اقدامی که پیش از این گروهک تروریستی داعش انجام می‌داد.

مناطق تحت اشغال نیروهای آمریکایی و شبه نظامیان «قسد» (کردهای تحت حمایت آمریکا در شمال شرقی سوریه) در «الحسکه» و دیگر مناطق شمالی سوریه، همواره شاهد اعتراضات شهروندان سوری به حضور اقدامات تروریستی اشغالگران و شبه نظامیان علیه ساکنان این مناطق است.

جنگنده های آمریکایی همچنین دیروز اقدام به بمباران زندان «غویران» مکان نگهداری عناصر تروریستی داعش در الحسکه کردند. این زندان از صبح شنبه شاهد حمله تروریستهای داعش بوده و درگیری در آن تا شب به شدت ادامه داشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha