آینده پژوهی لازمه تعالی هر ساختار و سازمانی است

تهران - ایرنا - دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: آینده پژوهی لازمه تعالی هر ساختار و سازمانی است و بدون توجه به آن نمی توان نقشه راه مناسب و خروجی خوبی داشته باشیم.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، یعقوب سلیمانی، در دیدار با رئیس و کارکنان سازمان جوانان هلال احمر ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد صدیقه کبرا حضرت فاطمه زهرا(س) افزود: در این روز تولد بنیانگذار کبیر انقلاب رضوان الله تعالی علیه، یاد و خاطره شهدای گرانقدر و به ویژه شهدای هلال احمر و همه کسانی که در مسیر خدمت به جمهوری اسلامی عروج کردند را گرامی می داریم.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با بیان اینکه افرادی به لحاظ مالی در راستای اهداف بشردوستانه هلال احمر و جمهوری اسلامی انفاق و بعضی ها مال ندارند و جانشان را در راه خدمت به میهن و مردم تقدیم می کنند، افزود: ناجیان هلال احمر با خدای خود معامله کردند.

وی با بیان اینکه فعالیت های سازمان جوانان زاویه خاص خود را دارد و مستلزم هماهنگی و هم افزایی است، افزود: اهدافی که در راستای بیانیه گام دوم انقلاب دنبال می شود از مباحثی است که باید با تعمق و توجه به آن پرداخته شود.

سلیمانی به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص تشکیل حلقه های میانی در فعالیت های سازمانی اشاره کرد و گفت: باید تمرکز ما روی تدوین و تنظیم یک برنامه عملیاتی باشد تا در رسیدن به اهداف مان نقشه راه شود. لازم است حجم برنامه های ارائه شده اولویت بندی و مشخص شود که در سال ۱۴۰۱ در حوزه سازمان جوانان چه برنامه هایی اجرایی می شود.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به تحولات بنیادین کنونی و نگرش پلتفرمی در اجرای برنامه ها گفت: آینده پژوهی لازمه تعالی هر ساختار و سازمانی است و بدون توجه به آن نمی توان نقشه راه مناسب و خروجی خوبی داشته باشیم.

وی افزود: در حوزه فعالیت سازمان جوانان هلال احمر که با آن عجین هستیم، خوب می دانیم که نقش جوانان در پویایی سازمان در شرایط کنونی درکجا قرار دارد، بنابراین بدون توجه جدی و انجام برنامه ریزی های لازم و آینده پژوهی نمی توانیم به نتایج مورد انتظار برسیم.

سلیمانی با تاکید بر اینکه با استفاده از ظرفیت های موجود باید برنامه ها را عملیاتی کنیم، افزود: سازمان جوانان هلال احمر باید مستقل و توانمند کارش را ادامه دهد، ما هم باید تلاش کنیم با استفاده از ظرفیت های داخلی و امکانات خارج از جمعیت بر اساس تفاهم نامه ها و هم راستا با اهداف هلال احمر کارها را پیش ببریم و بعضی موانع را مرتفع سازیم.

وی ضمن قدردانی از فعالیت های سازمان جوانان هلال احمر گفت: خوشبختانه هیچ اختلاف نظری بین بخش های هلال احمر وجود ندارد و با همدلی و هم افزایی حرکت های جهادی خدمت رسانی به مردم را ادامه خواهیم داد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر تاکید کرد: افتخار خدمت در سازمان جوانان کمتر از خدمت در نهاد های مقدس نیست بارها دیده ایم در فضای مجازی ناجیان و خادمان هلال احمر در برف و کولاک به کمک حادثه دیدگان می شتایند که این خدمات باید با استفاده از رسانه ای قوی اطلاع رسانی شود.

سلیمانی با بیان اینکه نوجوانان و جوانان، طلبه ها و دانشجویان، ظرفیت ها و فرصت هایی هستند که در اختیار سازمان جوانان هلال احمر قرار دارد، افزود: با عملیاتی کردن و الویت بندی برنامه باید از این ظرفیت عظیم در راستای اهداف بشردوستانه و مقدس هلال احمر استفاده بهینه کرد.

دبیرکل هلال احمر تاکید کرد: باید همه بخش های هلال احمر به صورت ید واحد در راستای اهداف و سیاست های بشردوستانه هلال احمر گام بر دارند، تا بر اساس آینده پژوهی و هم افزایی بتوانیم از مشکلات جاری خارج شویم.

محمد گل فشان رییس سازمان جوانان هلال احمر نیز در ابتدای این دیدار گزارشی از فعالیت ها و برنامه های اجرا شده سازمان جوانان هلال احمر در سال گذشته، ارائه کرد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha