دشمن به دنبال استفاده از ترفند جدایی ارتش و سپاه است

تهران - ایرنا - رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با بیان اینکه دشمن به دنبال استفاده از ترفند جدایی بین ارتش و سپاه است، گفت: با وجود اتحاد و همدلی این دو نیروی بزرگ و با اقتدار، دشمن هیچ صدمه‌ای نمی‌تواند به کشور وارد کند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از سازمان قضایی نیروهای مسلح کل کشور، حجت الاسلام والمسلمین احمدرضا پورخاقان در دیدار با امیر سرلشگر عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش ضمن قدردانی از فرماندهی مدبرانه امیر موسوی اظهار داشت: سازمان قضایی نیروهای مسلح از هر نوع اقدام قانونی که موجب تقویت اقتدار و جایگاه رفیع نیروهای مسلح شود، فروگذار نخواهد کرد.

وی ضمن تاکید بر استقلال قضات سازمان قضایی نیروهای مسلح افزود: بدون اینکه از محور عدالت خارج شویم حامی نیروهای مسلح خواهیم بود.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح ضمن قدردانی از تلاش‌های ارتش در پیشگیری از وقوع جرایم، آمادگی کامل سازمان قضایی نیروهای مسلح را برای استمرار آموزش‌های قضایی و حقوقی کارکنان ارتش اعلام کرد.

امیر سرلشگر عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش نیز در این دیدار گفت: برای کنترل جرایم به بررسی علل و عوامل وقوع آسیب‌ها با بررسی پرونده‌های مهم پرداخته‌ایم.

وی افزود: با بررسی پرونده شخصیت فرد خاطی، بررسی قصور یگان نیز در دستور کار قرار گرفته تا عوامل موثر در ارتکاب جرایم، شناسایی و نقاط ضعف رفع شود.

فرمانده کل ارتش همچنین از برگزاری دوره های آشنایی فرماندهان با قوانین و مقررات خبر داد.

همچنین معاون قضایی و حقوقی سازمان قضایی نیروهای مسلح در این دیدار گفت: یکی از اهداف مهم سازمان قضایی نیروهای مسلح در سند چشم انداز ۲۰ ساله، حفظ اقتدار و جایگاه نیروهای مسلح است.

محمدرضا یزدانیان آسیب شناسی و آسیب‌زدایی جرایم را یکی از عوامل اصلی اقتدار نیروهای مسلح برشمرد.

رمضانعلی صالحی دادستان نظامی استان تهران نیز در این جلسه از جدیت ارتش در پیشگیری از وقوع جرایم و بررسی علل و عوامل وقوع آسیب ها قدردانی و تشکر کرد.

وی خواستار حضور نماینده‌ای از ارتش در دادسرای نظامی برای معاضدت قضایی  شد که مورد موافقت امیر موسوی قرار گرفت.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha