تشدید موج حملات تروریستی پاکستان را به حالت آماده باش درآورد

اسلام‌آباد - ایرنا - دولت پاکستان درپی موج جدید حملات تروریستی در شهرهای مختلف این کشور نسبت به افزایش احتمال رخدادهای ناگوار، نهادهای امنیتی و نیروهای خود در سراسر پاکستان را به حالت آماده باش درآورد.

به گزارش ایرنا، منابع رسمی پاکستان روز یکشنبه اعلام کردند که تمامی نهادهای مجری قانون، دستگاه‌های امنیتی و نیروهای ضدتروریسم در تمامی ایالت ها و مناطق مرزی در بالاترین سطح آماده باش قرار گرفتند.

وزیر کشور پاکستان نیز روز گذشته طی کنفرانس خبری در اسلام‌آباد با یادآوری عملیات‌ تروریستی در اسلام‌آباد و لاهور، گفت: برخی از گروه‌های تروریستی دست به تحرکات جدید علیه صلح و امنیت ملی زده‌اند و دستگاه‌های امنیتی درحال شناسایی و بازداشت عوامل این نا امنی‌ها هستند.

وزارت کشور پاکستان نیز با صدور بیانیه‌ رسمی دستور آماده باش کامل را به سازمان‌های مجری قانون و دستگاه‌های امنیتی در شهرهای بزرگ و مهم و مناطق مرزی ابلاغ کرد.

رسانه‌های پاکستانی گزارش دادند: پس از توقف مذاکرات سازش میان دولت و گروه تروریستی تحریک طالبان پاکستان و پایان آتش بس دوجانبه، موج جدید حملات و نا امنی ها در مناطق مختلف پاکستان آغاز شده است.

گفتنی است درپی حمله تروریستی به نیروهای پلیس در قلب اسلام‌آباد یک پلیس پاکستان کشته و ۲ نفر دیگر زخمی شدند. انفجار بمب در یک مرکز تجاری در شهر لاهور نیز جان ۲ نفر را گرفت و ۲۵ نفر دیگر زخمی شدند. 

گروه تروریستی طالبان پاکستان و شورشیان ارتش ملی گرای بلوچ به ترتیب مسئولیت حمله در اسلام‌آباد و انفجار لاهور را برعهده گرفتند.

وزیر کشور پاکستان پیش تر گفته بود که تسلط طالبان بر افغانستان و حوادث پساخروج آمریکا از این کشور، یکی از عوامل تحرکات تروریستی و گروه‌های ضدپاکستانی برای ایجاد تا امنی و بی ثباتی در مرزها و داخل این کشور است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha