آخرین وضعیت مصدومان حادثه کارخانه سیمان لارستان/ یک نفر فوت کرد

لارستان- ایرنا- چهار نفر از کارکنان کارخانه سیمان لارستان فارس هفته گذشته در حین انجام کار در قسمت خنک کننده (گریدکولر) این کارخانه دچار مصدومیت و سوختگی شدند که یک نفر از آنها با وجود تلاش کارکنان درمان اما به دلیل شدت جراحات بامداد روز شنبه در بیمارستان امیرالمومنین (ع) شیراز فوت کرد.

شهباز خجسته کارگر فوت شده این حادثه دلخراش که حدود ۱۸ سال سابقه کار در کارخانه سیمان لارستان را داشت صاحب یک فرزند است.

مدیر کارخانه سیمان لارستان در این باره گفت: حال عمومی سه نفر دیگر از مصدومان این حادثه رو به بهبودی است و اگرچه با رضایت خانواده خود از بیمارستان ترخیص شدند اما بنا به ضرورت و به خاطر حفظ سلامتی این سه تن نیز هم اینک با تشخیص کارکنان درمان در بیمارستان و برای طی مراحل درمانی خود بستری هستند.
علیرضا درخشان در گفت و گو با ایرنا درصد سوختگی مرحوم شهباز خجسته فرد فوت شده این حادثه را بر اساس تشخیص کادر درمان بالای ۶۰ درصد عنوان کرد و گفت: سه نفر دیگر این حادثه بین ۱۰ تا ۳۰ درصد دچار سوختگی و مصدومیت شدند.
وی با بیان اینکه این حادثه در ساعت یک بامداد و نیمه شب رخ داد، گفت: در کمترین زمان ممکن این افراد به بیمارستان لار اعزام شدند و کارهای درمانی لازم اولیه روی آنها انجام شد.با تشخیص کارکنان درمان بیمارستان لار مرحوم خجسته نیز به بیمارستان سوختگی امیرالمومنین (ع) شیراز اعزام شد اما تلاش پزشکان برای نجات وی بی حاصل بود
این مسوول  علت حادثه را پاشیدن بخار داغ عنوان کرد و گفت: این کار روزمره و همیشگی این افراد بود. البته این افراد باید مواردی را از جمله فاصله حدود ۶ تا هفت متری از این دستگاه رعایت می کردند، نباید آب می ریختند که به علت ریختن آب روی مواد چسبنده و ترکیدگی، این حادثه به وقوع پیوست.
مدیر کارخانه سیمان لارستان گفت: البته این افراد می توانستند این کار را در زمان بیشتری انجام دهند اما تا حدودی عجله و شتاب داشتند و این مساله باعث بروز این حادثه دلخراش شد.

کارخانه سیمان لارستان (سهامی عام) در سال ۱۳۶۹ تاسیس شده است و هم اکنون دارای یک خط تولید سیمان سفید به ظرفیت ۵۰۰ تن در روز در حال بهره‌برداری است و یک پروژه طرح توسعه به ظرفیت ۳۳۰۰ تن در روز سیمان خاکستری در دست احداث است.
شهرستان لارستان در فاصله ۳۸۸ کیلومتری شیراز واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha