۱۹ میلیارد تومان وام اشتغال به مددجویان کمیته امداد فردیس  پرداخت شد

کرج - ایرنا - مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان فردیس اعلام کرد: ۱۹ میلیارد تومان وام اشتغال از ابتدای سال جاری تاکنون به مددجویان این شهرستان پرداخت شده است.

کاوه بکان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با پرداخت این میزان تسهیلات زمینه خوداشتغالی ۴۲۰ نفر از مددجویان تحت پوشش  کمیته امداد فردیس فراهم شد.

وی اظهار داشت: در حوزه کاریابی با تعامل صورت گرفته با کارفرمایان برای ۵۱۶ نفر از مددجویان و نیازمندان جویای کار کاریابی انجام شد که  برای هریک از کارجویان بسته تشویقی به مبلغ ۵۰۰ هزار تومان به حساب واریز شد.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان فردیس گفت: در حوزه آموزش با انعقاد تفاهم نامه با مجتمع فنی وحرفه ای  بیش از ۴۰۰ نفر در قالب آموزش پایدار سازی طرح های اشتغال از تجارب علمی و تخصصی استادان  و مربیان مجرب  بهره مند شدند.

بکان افزود:  امسال در حوزه مشاغل خانگی راهبر شغلی از قبیل بافت تابلو فرش ، خیاطی و سنگ تراشی حدود ۳۰۰ نفر در این شهرستان هر نفر ۱۰ میلیون تومان دریافت کردند.

وی بیان داشت: در حوزه اشتغال و توانمندسازی مددجویان و نیازمندان آسیب دیده در بخش کسب و کار ناشی از فضای کرونا  وام خودکفایی و اشتغالزایی به صورت قرض الحسنه با هدف تأمین عزت و کرامت خانواده‌ها و نیل به استقلال اقتصادی  پرداخت شده است.

سه هزار و ۸۰۰ خانوار با جمعیتی حدود ۶ هزار و۵۰۰ نفر تحت پوشش کمیته امداد فردیس قرار دارند.

شهرستان ۷۰۰ هزار نفری فردیس در جنوب شرقی کلانشهر کرج قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha