هلال احمر کردستان با بالگرد به روستاهای در محاصره برف کمک‌های غذایی رساند

سنندج- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان گفت: امروز با بالگرد جمعیت هلال احمر استان به چهار روستای در محاصره برف شهرستان سقز آذوقه و اقلام خوراکی ارسال شد.

پیام جلالی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار با اشاره به اینکه با توجه با بارش برف و کولاک سنگین در هفته گذشته هنوز تعدادی از روستاهای استان مسدود و در محاصره برف هستند، افزود: امروز به درخواست فرماندار سقز مبنی بر اینکه تعدادی از روستاهای این شهرستان هنوز مسیر زمینی آنها پس از پنج روز بازگشایی نشده است با بالگرد این جمعیت اقلام خوراکی به چهار روستا ارسال شد.

وی ادامه داد: در این عملیات که سه ساعت به طول انجامید ۲۵۰ بسته‌ غذایی ۷۲ ساعته از جمله نان، برنج، آرد، تن ماهی، خرما و انواع کنسروها به روستاهای هرمی دول، جعفر خان، عبدل آباد و حاجی ممدان اهدا شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان اضافه کرد: جمعیت هلال احمر کردستان آمادگی کامل دارد در صورت درخواست‌ از سایر نقاط استان نیز از طریق بالگرد اقلام غذایی را به مناطق صعب العبور و در محاصره برف ارسال کند.

وی گفت: از دقایق اولیه بارش برف و کولاک در روز یکشنبه ۲۶ دی ماه امسال امدادگران، نجاتگران و پرسنل جمعیت هلال احمر استان در کنار مردم بودند و با عملیات‌های مختلف به مردم امدادرسانی کردند.

هلال احمر کردستان با بالگرد به روستاهای در محاصره برف کمک‌های غذایی رساند

جلالی افزود: در ۴۸ ساعت اولیه بارش برف سنگبن و کولاک، امکان امداد هوایی وجود نداشت و ما به صورت زمینی به رهاسازی خودروها، امدادرسانی به مسافران در راه مانده و انتقال مادران باردار به مراکز درمانی اقدام کردیم.

وی اعلام کرد: در این مدت بیش از ۲ هزار نفر اسکان اضطراری داده شدند، ۱۱ مورد انتقال مادران باردار را به مراکز درمانی انجام دادیم و در یک عملیات شش ساعته ۱۱ نفر کوهنورد گرفتار در برف و کولاک در کوه‌های کلاترزان سنندج را نجات داده و به آغوش خانواده‌هایشان بازگشتند.

وی تاکید کرد: جمعیت هلال احمر کردستان آمادگی کامل دارد به صورت شبانه روزی در سطح استان مشغول به خدمت رسانی به مردم باشد.

در حال حاضر حدود یک هزار امدادگر و نجاتگر سازماندهی شده و در حوزه جوانان و داوطلبان نیز ۱۰ هزار نفر در جمعیت هلال احمر استان کردستان عضو هستند.

۲۳ پایگاه امداد و نجات ثابت و سیار در سطح کردستان فعال است که از این تعداد ۱۳ پایگاه ثابت در محورهای مواصلاتی و ۱۰ پایگاه پشتیبانی سیار در سطح شهرستان‌ها مستقر و آماده خدمات رسانی به حادثه دیدگان هستند.

۲ موج بارشی در روزهای دوشنبه و پنج شنبه هفته گذشته استان کردستان را در بر گرفت که باعث بارش برف و کولاک سنگین کم سابقه، مسدود شدن راه‌ها و مشکلاتی برای تردد مردم در این استان شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha