سرکنسول ایران در کویته پاکستان خواستار گسترش همکاری قضایی بین تهران و اسلام آباد شد

اسلام‌آباد - ایرنا - سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در «کویته» پاکستان با تاکید بر نقش حوزه قضایی در تحکیم روابط میان دو کشور، خواستار افزایش بیش از پیش همکاری‌های حقوقی و قضایی بین ایران و پاکستان شد.

به گزارش ایرنا، «حسن درویش وند» روز شنبه در دیدار با  قاضی «نعیم اختر افغان» رئیس دیوان عالی کویته پاکستان  در باره گسترش همکاری ها بین ۲ کشور بویژه در زمینه قضایی گفت وگو کردند.

سرکنسول کشورمان با  اشاره به روابط تاریخی  ایران و پاکستان و با تشریح موقعیت خطیر ایالت بلوچستان و استان سیستان و بلوچستان، بر نقش حوزه قضایی در تحکیم روابط دو کشور تاکید کرد.

وی از همکاری‌های خوب دستگاه قضایی ایالت بلوچستان در گذشته با نمایندگی دیپلماتیک ایران در کویته قدردانی و خواستار تقویت این همکاری ها شد.

قاضی نعیم اختر افغان هم با اعلام آمادگی برای ایفای نقش سازنده در روابط دو کشور دوست و برادر خواستار افزایش ارتباطات میان دستگاه قضایی ایران و پاکستان شد.

سرکنسول ایران در کویته پاکستان خواستار گسترش همکاری قضایی بین تهران و اسلام آباد شد

رئیس دیوان عالی ایالت بلوچستان پاکستان  با اشاره به سفر چند سال پیش خود به جمهوری اسلامی ایران، ضمن ستایش از نظام قضایی کشورمان گفت: دو نظام قضایی ایران و پاکستان باید هرچه بیشتر با هم تبادل اطلاعات نمایند.

وی با استقبال از سفرهای مسولان عالی قضاییه دو کشور گفت: ما از این گونه رفت و آمدها استقبال می‌کنیم و آماده هر گونه اقدامی در این راستا هستیم و معتقدیم، روسای قوه قضاییه ۲ کشور باید نه تنها از مرکز بلکه از استان‌ها و ایالت‌های یکدیگر هم بازدید نمایند.

گفتنی است، سفیر ایران در پاکستان و رئیس قوه قضاییه (دیوان عالی) این کشور، نیز در دیدار هفته گذشته در اسلام‌آباد بر اهمیت توسعه همکاری‌های حقوقی و قضایی میان ۲ کشور همسایه، تبادل تجربیات و انجام سفرهای مقامات به کشورهای یکدیگر تاکید کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha