۲ بهمن ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۰۲
کد خبرنگار: 893
کد خبر: 84622822
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

اعتراض لبنان به اقدام صهیونیست‌ها در نقض حریم آب‌های سرزمینی

تهران - ایرنا - ارتش لبنان اعلام کرد: ناوهای جنگی رژیم صهیونیستی در روزهای گذشته حق حاکمیت ملی آب‌های سرزمینی این کشور را نقض کرده‌اند که موضوع از طریق نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در حال پیگیری است.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری ملی لبنان، ارتش این کشور امروز (شنبه) با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که یکی از قایق‌های رژیم صهیونیستی به آب‌های سرزمینی لبنان در نزدیکی «راس  الناقوره» تجاوز کرده است.  

در بیانیه ارتش لبنان آمده است که در تاریخ ۲۱/ ۰۱ / ۲۰۲۲  در ساعت ۱۰ و ۲۰ دقیقه صبح، یک قایق جنگی رژیم اسرائیل به آبهای سرزمینی لبنان در نزدیکی «راس الناقوره» به فاصله حدود ۹۲ متر و برای مدت ۱۰ دقیقه تجاوز کرد.  

ارتش لبنان همچنین اضافه کرد: در ساعت ۱۹ و پنج دقیقه پنجشنبه مورخ  ۲۰/ ۰۱ / ۲۰۲۲ یک فروند قایق جنگی متعلق به دشمن صهیونیستی به فاصله حدود ۳۳ متر و به مدت ۷ دقیقه حریم آب‌های سرزمینی لبنان را در نزدیکی «راس النقوره» نقض کرد. همچنین در ساعت ۱۹ و ۲۵ دقیقه همان روز و در همان موقعیت یک قایق جنگی مشابه متعلق به رژیم اسرائیل در فاصله ۴۴۴ متری و به مدت ۱۰ دقیقه تخطی کرد. 

ارتش لبنان تاکید کرد که پرونده تخلفات رژیم صهیونیستی در نیروی حافظ صلح سازمان ملل متحد مستقر در لبنان (یونیفیل) در حال پیگیری است.

به رغم اینکه دولت لبنان بارها به دلیل نقض مکرر حریم هوایی و دریایی خود توسط صهیونیست‌ها به مجامع بین المللی شکایت کرده است اما این مجامع هیچگاه اقدامی در مسیر ممانعت از تداوم تجاوزگری‌های رژیم اسرائیل انجام نداده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha