در بازدید از اردوی تیم ملی کشتی/ صالحی‌امیری: جایگاه این رشته در تاریخ ایران قابل چشم‌پوشی نیست

تهران- ایرنا- رئیس کمیته ملی المپیک در بازدید از اردوی تیم ملی کشتی، گفت: کشتی سرآمد ورزش ما است و جایگاه آن در تاریخ ایران زمین قابل چشم‌پوشی نیست.

به گزارش ایرنا؛ «سیدرضا صالحی‌امیری» رئیس کمیته ملی المپیک، امروز شنبه از اردوی تیم ملی کشتی بازدید کرد.

وی در جمع مسوولان فدراسیون کشتی و ملی‌پوشان این رشته گفت: کشتی سرآمد ورزش ما است و امروز برای تشکر در جمع شما حاضر شدیم. چه روی سکو بروید و چه نروید چیزی از ارزش‌های شما کم نمی‌شود. حسن یزدانی در المپیک توکیو همه ما را سکته داد اما بعد کاری کرد که المپیک فراموش شد. شیر همیشه شیر است.

این مقام مسوول عنوان کرد: دیدار با آمریکا فراتر از بحث ورزشی است. از طریق وزارت امور خارجه مطلع شدم جمعیت کثیری از ایرانی‌ها برای تشویق تیم ایران به سالن می‌آیند. همیشه مشکلات هست اما جایگاه کشتی در تاریخ ایران زمین قابل چشم پوشی نیست.

وی گفت: ما و وزارت ورزش متعهد هستیم و هر چه می‌توانیم باید کمک کنیم، هیچ منتی هم نمی‌گذاریم. فلسفه حضور ما و وزارت ورزش حمایت از ۵۲ فدراسیون و در راس آن فدراسیون کشتی است. علیرضا دبیر همه تلاش و جوش و خروشی که دارد برای ارتقای کشتی است.

سپس «علیرضا دبیر» رئیس فدراسیون کشتی هم گفت: مرحله اول انتخابی تیم ملی در حال برگزاری است. مسابقات صربستان هم جهانی است و هم در رنکینگ است. با تدبیر سرمربیان، اقدامات را برای حضور خوب در مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی پیش می‌بریم.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha