حدود پنج هزار واحد مسکن مهر خراسان رضوی ناتمام است

مشهد- ایرنا- معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: هنوز چهار هزار و ۹۵۶ واحد مسکونی طرح مسکن مهر در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت استان ناتمام باقیمانده و به متقاضیان واگذار نشده است.

محمدعلی منصوری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: خراسان رضوی در قالب طرح مسکن مهر نسبت به ساخت ۱۲۰ هزار و ۶۰۱ واحد متعهد شده بود که از این تعداد ۵۶ هزار و ۹۹۴ واحد در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت، ۴۳ هزار و ۵۵۵ واحد در شهرهای جدید و ۲۰ هزار و ۵۲ واحد در شهرهای با جمعیتی کمتر از ۲۵ هزار نفر قرار دارد.

وی بیان کرد: از مجموع چهار هزار و ۹۵۶ واحد مسکونی ناتمام باقی مانده طرح مسکن مهر در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر خراسان رضوی ۲ هزار و ۳۴۴ واحد دارای متقاضی است که ساخت آن تا پایان سال به اتمام رسیده و واگذار می شود.

وی اظهار داشت: ۲ پروژه مسکن مهر از واحدهای دارای متقاضی در شهرهای تایباد و چناران نیز به علت بروز برخی مشکلات حقوقی، تا مردادماه سال آینده آماده بهره برداری می شود.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: ۲ هزار و ۶۱۲ واحد باقیمانده در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت استان فاقد متقاضی است که از این تعداد ۵۴۴ واحد در طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن گنجانده شده است.

منصوری افزود: هزار و ۲۹۸ واحد باقیمانده در قالب تفاهم نامه بین وزارت راه و شهرسازی و سایر نهادها به آنها اختصاص پیدا کرده و باقی واحدها نیز از طریق خرید مستحدثات یا فرآیندهای حقوقی تعیین تکلیف می شود.

وی بیان کرد: واحدهای مسکن مهر در شهرهای با جمعیت زیر ۲۵ هزار نفر خراسان رضوی تعیین تکلیف شده است اما هنوز واحدهایی از این طرح در شهرهای جدید استان وجود دارد که در طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن گنجانده شده اند.

به گزارش ایرنا، طرح ساخت مسکن مهر در سال ۱۳۸۶ در کشور آغاز شد که تاکنون ادامه داشته است و اخیرا رییس جمهور دستور اتمام این طرح را در کل کشور صادر کرده است.

دولت پیشین "طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن" را در سال ۱۳۹۷ رونمایی کرد که پیرو آن وزارت راه و شهرسازی شهریور سال ۹۸ ثبت‌نام از متقاضیان را در کرمان به عنوان نخستین استان آغاز کرد که این طرح در دولت سیزدهم با عنوان نهضت ملی جهش تولید و عرضه مسکن ادامه یافته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha