مبتلایان کرونا در مرز مهران هشت برابر شده اند

ایلام - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام از افزایش هشت برابری آمار افراد مبتلا به کرونا در ورودی مرز بین المللی مهران خبر داد.

به گزارش ایرنا، دکتر جمیل صادقی فر روز شنبه در نشست ستاد استانی کرونا اظهار داشت: تعداد افرادیکه کرونا مثبتی که از طریق مرز مهران وارد کشور می شوند،  نسبت به هفته قبل افزایش یافته است.

وی افزود: همچنین میزان نمونه گیری در مرز نیز ۵۰ درصد افزایش یافته و در مقایسه با هفته قبل موارد مبتلا ۶۶ درصد بیشتر شده است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی ایلام تاکید کرد: بر اساس آمار اعلامی از مرکز در بین نمونه های مثبت وجود امیکرون هم تایید شده است.

افزایش نمونه گیری از افراد پر خطر در ایلام 

صادقی فر با هشدار در مورد خطر ابتلا به امیکرون بخصوص برای افرادیکه دز سوم را تزریق نکرده اند، یادآور شد: در روزهای آینده با توجه به شرایط موجود انتظار افزایش ابتلا، بستری و مرگ و میر داریم.

وی از معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام خواست همه فرمانداران را مکلف به برگزاری جلسات مقابله با کرونا در اولین فرصت کند تا آمادگی لازم برای شرایط پیش رو داشته باشند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام اضافه کرد: اکنون واکسیناسیون زنان باردار در استان نیز آمار خوبی دارد اما در چند شهرستان باید با جدیت برای افزایش آمار تلاش شود.

صادقی فر از تامین واکسن مورد نیاز استان خبر داد و گفت: با توجه به موجودی کافی افراد هرچه سریعتر برای تزریق دز سوم اقدام کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha