جاده ورامین – پاکدشت موسوم به تیغاب به راهداری واگذار می‌شود

تهران- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران گفت: موضوع جاده اتصالی ورامین به پاکدشت موسوم به تیغاب به زودی در جلسه شورای ترافیک استان تهران مطرح می‌شود که در صورت تصویب، مدیریت این مسیر مهم به راهداری واگذار می‌شود.

حیدر نوروزی روز شنبه در حاشیه جلسه شورای ترافیک شهرستان پاکدشت به خبرنگار ایرنا گفت: جاده اتصالی ورامین به پاکدشت موسوم به تیغاب، امروز به مسیری اصلی برای تردد خودروهای شخصی و باری تبدیل شده و ساماندهی آن، تأثیر به سزایی در حفاظت از جان مردم داد.

وی با اشاره به دستور دادستان پیشوا در خصوص ساماندهی این محور افزود: در جلسه فوق‌العاده امروز شورای ترافیک پاکدشت که ۹ کیلومتر از این مسیر، در حوزه استحفاظی این شهرستان و چهار کیلومتر در حوزه ورامین و پیشوا واقع شده، موضوع ساماندهی جاده تیغاب مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات کوتاه‌مدت و بلند مدت برای آن اتخاذ شد.

نوروزی گفت: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران به خاطر وظیفه ذاتی خود و نیز حفاظت از جان مردم، آماده در اختیار گرفتن این مسیر است تا خدمات مناسبی به مردم ارائه دهد که این امر به مصوبه شورای ترافیک استان و تصمیم‌گیری مدیران استانی بستگی دارد.

وی اضافه کرد: این جاده در حریم کانال درجه یک انتقال آب قرار دارد و در جلسه شورای ترافیک پاکدشت، موضوعات فنی در خصوص رعایت حریم کانال مورد بررسی قرار گرفت و نتیجه این امر نیز در جلسه شورای ترافیک استان مطرح می‌شود.

نوروزی اظهار داشت: به منظور رفع مشکلات فعلی این مسیر و با همکاری مسئولان شهرستان‌های ورامین، پیشوا و پاکدشت، موضوع اصلاح محور، نصب برج نوروزی در ابتدا و انتهای محور، خط کشی و نصب تابلوهای هشداردهنده در دستور کار قرار گرفت و به زودی این عملیات آغاز می‌شود.

جاده مواصلاتی شهرستان‌های پیشوا و ورامین به پاکدشت موسوم به تیغاب، به طول ۱۳ کیلومتر در حاشیه کانال انتقال آب و در حوزه استحفاظی این سه شهرستان واقع شده است.

وقوع تصادفات متعدد منجر به فوت در این مسیر موجب شد تا هفته گذشته دادستان پیشوا دستور مسدود شدن آن را صادر کند ولی به منظور رفع مشکلات تردد مردم، این دستور به مدت یک ماه تعویق شد تا مسئولان تکلیف این مسیر را مشخص کنند.

این محور جزو راه‌های مصوب راهداری نیست و ادارات راهداری نمی‌توانند بدون مجوز امور آب، دخل و تصرفی در آن داشته باشند.

شهرستان‌های ورامین، پیشوا و پاکدشت با حدود ۸۰۰ هزار نفر جمعیت در جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha