طرح پوشش بیمه سلامت برای ساکنان محله‌های کم‌ برخوردار کاشان آغاز شد

کاشان - ایرنا - مدیر سرپرستی بیمه سلامت شمال استان اصفهان - کاشان گفت: طرح پوشش بیمه سلامت برای ساکنان محله‌های کم‌برخوردار این شهرستان در راستای فرمایش‌های رهبر معظم انقلاب درباره توانمندسازی این محله‌ها و حمایت ویژه از نیازمندان آغاز شد.

به گزارش ایرنا، مسلم آشوری روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: پیرو هدف‌های تعیین شده در تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین سازمان بیمه سلامت ایران و دبیرخانه طرح توسعه و تحول اجتماع‌محور محله‌های کم برخوردار، پوشش بیمه‌ای ساکنان بدون هرگونه پوشش بیمه‌ای محله‌ها در دستور کار سازمان بیمه سلامت قرار گرفته است.

وی با اشاره به طرح تحول و توسعه اجتماع‌محور محله‌های کم برخوردار اظهار داشت: بسیاری از ساکنان این محله‌ها ممکن است از زیر پوشش بیمه سلامت همگانی قرار گرفتن به طور رایگان اطلاع نداشته باشند، بر همین پایه با تشکیل کارگروه تصمیم‌گیری‌های لازم برای فراخوان شناسایی افراد اتخاذ می‌شود و به صورت رایگان و در صندوق بیمه سلامت همگانی و تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند تا در نهایت از طریق نظام ارجاع مبتنی بر پزشک خانواده اقدام‌های لازم انجام شود.

مدیر سرپرستی بیمه سلامت شمال استان اصفهان - کاشان از تشکیل کارگروه فنی، نظارت و ارزیابی برای اجرای این طرح خبر داد و گفت: مدیر بیمه سلامت، معاون فرماندار، رییسان ستاد بازآفرینی شهرداری، مرکز بهداشت، کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی و جمعیت هلال احمر کاشان در این کارگروه عضویت دارند.

وی یادآور شد: افراد بدون پوشش هرگونه بیمه‌ای می‌توانند با در دست داشتن اصل شناسنامه تمامی افراد خانواده، یک قطعه عکس و اصل کارت ملی به ۲ دفتر پیشخوان طرف قرارداد بیمه سلامت به نشانی چهار راه آیت‌الله کاشانی و بلوار نماز کاشان مراجعه و بدون پرداخت هیچ‌گونه وجهی زیر پوشش بیمه سلامت همگانی قرار گرفته و از خدمات بستری و سرپایی بهره‌مند شوند.

معاون مدیرکل بیمه سلامت استان اصفهان، اطلاع‌رسانی این طرح از رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی را خواستار شد و اظهار امیدواری کرد با اطلاع‌رسانی هیچ خانواده‌ای در تمامی محله‌های کم‌برخوردار شهرستان کاشان بدون بیمه نباشد.

آشوری با تاکید بر نظام سلامت‌محور بر پایه اولویت پیشگیری بر درمان خاطرنشان کرد: با اجرای طرح پوشش بیمه سلامت برای ساکنان محله‌های کم‌ برخوردار افراد بیشتری در کاشان زیر پوشش بیمه قرار خواهند گرفت و به صورت مستمر آمار افراد فاقد پوشش بیمه‌ای در این محله‌ها رصد خواهد شد.

افزون بر۱۳۰ هزار بیمه‌شده در شهرستان‌های کاشان، آران و بیدگل و نطنز از خدمات بیمه سلامت بهره‌مند هستند و ۵۴۰ موسسه‌ طرف قرارداد در این سه شهرستان با سرپرستی بیمه سلامت شمال استان اصفهان - کاشان از جمله پزشکان، داروخانه‌ها، پاراکلینیک‌ها شامل سونوگرافی، آزمایشگاه، تصویربرداری و ام آر ای فعالیت می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha