استان اردبیل به احداث ۸۲۱ کیلومتر بزرگراه نیاز دارد

اردبیل-ایرنا-معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: استان اردبیل به ۸۲۱ کیلومتر بزرگراه نیاز دارد که از میزان  ۱۸۵ کیلومتر پروژه بزرگراهی در دست تکمیل و ۳۰۰ کیلومتر نیز با واگذاری به پیمانکاران در مرحله اجراست.

علی یوسف زاده روز شنبه به خبرنگاران اظهار کرد: با احداث ۸۲۱ کیلومتر بزرگراه در سال‌های آینده به میانگین کشوری بزرگراه نزدیک شده و در کنار آن مسیر ترانزیتی ایمن در راه‌های استان و ترانزیت به کشورهای آذربایجان و منطقه قفقاز ایجاد خواهد شد.

وی رویکرد معاونت مهندسی و ساخت راه و شهرسازی استان را متمرکز در ۲ حوزه توسعه راه‌های اصلی و بزرگراهی و احداث ساختمان‌های دولتی اعلام کرد و گفت: در حال حاضر ۱۸۵ کیلومتر بزرگراه، ۶۸۹ کیلومتر راه اصلی و ۶۹۰ کیلومتر راه فرعی در استان اردبیل وجود دارد.

معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی استان اردبیل افزود: هر چند استان اردبیل در توسعه بزرگراه ها از میانگین کشوری ۵۰ درصد عقب است اما در سه چهار سال اخیر با مطالعات انجام شده در مناطق مختلف استان توسعه ۳۰۰ کیلومتر بزرگراه در اولویت قرار گرفته است که اداره کل راه و شهرسازی تلاش می‌کند تا احداث این بزرگراه ها را با اولویت انجام دهد.

وی گفت: احداث ساختمان‌های دولتی از طریق اعتبارات استانی و ملی در حال انجام است بطوریکه در بخش بیمارستانی احداث بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی نجف‌زاده با متراژ ۵۲ هزار مترمربع و بهسازی استادیوم علی دایی اردبیل در دست اجراست.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha