بازشناسی محورهای جریان‌ساز با جشنواره موسیقی نوای مهر

تهران-ایرنا- دبیر هنری نخستین جشنواره موسیقی نوای مهر، گفت: بازشناسی محورهای جریان‌ساز در حوزه های شعر، ترانه و موسیقی را هدف برگزاری جشنواره موسیقی نوای مهر اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، نشست خبری نخستین جشنواره موسیقی نوای مهر روز شنبه دوم بهمن ماه در تالار رودکی برگزار شد.

محمد لارتی، دبیر هنری این جشنواره با بیان اینکه با پایان مهلت ارسال جشنواره موسیقی مهر، هزار و ۴۸۲ اثر از ۶۷۳ هنرمند وگروه به دبیرخانه ارسال شد. ارسال این تعداد از آثار به دبیرخانه، حاکی از اهمیت توجه بیشتر به هنرمندان موسیقی است.

وی همچنین هدف این جشنواره را افزایش تولید فاخر در حوزه هنر موسیقی و بازشناسی محورهای جریان ساز در حوزه های شعر، ترانه، موسیقی، سرود و نماهنگ عنوان کرد.

وی این جشنواره را شروع آشنایی و همکاری با بخش ‌موسیقی امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران دانست.

لارتی بیان کرد: تولیدات حوزه وسیقی را به سمت و سویی می بریم که جشنواره های تولید محور داشته باشیم و با تهیه سند چشم انداز ، این جریان را به سرمنزل مقصود برسانیم.

دبیر جشنواره موسیقی نوای مهر درباره افزودن بخش بین الملل به این جشنواره، گفت: بخش موسیقی ملل در نیمه های راه به جشنواره افزوده شد و از کشورهای همسایه دعوت کردیم با موضوعات صلح، مهربانی و دوستی آثاری به جشنواره نوای مهر ارسال کنند.

به گفته لارتی، «ایران سربلند، ایران مقتدر»، «ایثار، شهادت، مهربانی، همدلی، عطوفت، فداکاری، انفاق، ایثار اجتماعی»، «آموزه های دینی و تاثیر آن در ترویج فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی با شعار مساجد و مراکز فرهنگی، مرکز تربیت نسل ایثارگر» موضوعات این جشنواره را تشکیل می دهد.

به گزارش ایرنا، نخستین جشنواره موسیقی نوای مهر روزهای ۱۰ تا ۱۵ اسفندماه در تالارهای وحدت، رودکی، فرهنگ و فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha