تداوم روند صعودی شاخص بورس در معاملات امروز

تهران- ایرنا- شاخص کل بازار بورس امروز (شنبه، دوم بهمن‌ماه) با ۲ هزار و ۴۱۰ واحد افزایش، در جایگاه یک ‌میلیون و ۲۸۱ هزار واحدی قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، در معاملات امروز بیش از چهار میلیارد و ۴۱۱ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۵ هزار و ۲۴۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با یک‌هزار و ۴۴۴ واحد کاهش به ۳۳۴ هزار و ۱۹۵ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۵۹۶ واحد افزایش به ۳۱۷ هزار و ۲۴۹ واحد رسید.

شاخص بازار اول، چهار هزار و ۸۰ واحد افزایش و شاخص بازار دوم، ۲ هزار و ۳۴۴ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) ۲ هزار و ۵۵۹ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۸۷۰ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۷۵۵ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۷۰۴ واحد، تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل، پتروشیمی نوری (نوری) با ۸۹۶ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۶۲۸ واحد، پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۳۸۱ واحد، تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه شدند.

برپایه این گزارش، امروز نماد پالایش نفت اصفهان (شپنا)، پالایش نفت بندرعباس (شبندر)، پتروشیمی نوری (نوری) با ۸۹۶ واحد ، ایران‌خودرو (خودرو)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) و ملی صنایع مس ایران (فملی) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه فرآورده‌های نفتی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد.

همچنین امروز شاخص فرابورس بیش از ۸۴ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۱۷ هزار و ۵۵۶ واحد ثابت ماند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha