۹۷ گواهی پایان کار برای واحدهای شهرک‌های صنعتی استان سمنان صادر شد

سمنان- ایرنا- مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان گفت: ۹۷ فقره مجوز گواهی پایان کار در شهرک‌ها، نواحی صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی استان از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان دی صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۲ درصد افزایش داشت.

به گزارش ایرنا، حسن آل‌بویه روز شنبه به رسانه ها ابراز داشت: ۹۷ گواهی پایان کار برای ۸۸ هکتار از اراضی شهرک‌ها، نواحی صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی استان سمنان صادر شد.

وی بیان کرد: صدور گواهی پایان کار در مدت مشابه سال گذشته ۴۸ فقره بود و مقایسه آمارها حاکی از افزایش ۱۰۲ درصدی از لحاظ فقره در سال ۱۴۰۰ دارد.

آل‌بویه تصریح کرد: از ابتدای فروردین تا پایان دی امسال، ۲۸۲ فقره جواز احداث ساختمان برای ۱۲۰ هکتار از اراضی شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان سمنان صادر شد.

وی ادامه داد: صدور جواز احداث ساختمان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان از لحاظ تعداد ۵۱ درصد افزایش یافت.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان خاطرنشان کرد: در مدت مشابه سال گذشته، ۱۸۷ فقره جواز احداث ساختمان برای ۱۵۶ هکتار از اراضی شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان سمنان صادر شد.

به گزارش ایرنا، یکهزار و ۷۹۱ واحد صنعتی در استان سمنان دارای پروانه بهره برداری و مشغول به فعالیت هستند که با سرمایه گذاری حدود ۹۳ هزار میلیارد ریال برای ۵۳ هزار و ۸۰۰ نفر اشتغالزایی داشتند. پروانه بهره‌برداری برای سرمایه‌گذاری حدود ۱۷ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان آبان صادر شد که برای ۲ هزار و ۵۰۰ نفر اشتغالزایی داشت.

۳۷ درصد اشتغالزایی استان سمنان در بخش صنعت و تولید است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha