تمام راه های اصلی استان کردستان باز است

سنندج- ایرنا- معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: در حال حاضر و با تلاش‌های شبانه‌روزی راهداران و سایر عوامل، تمام راههای اصلی استان باز بوده و تردد در آنها جریان دارد.

رامبد نوذری روز شنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم‌اکنون برای حفظ ایمنی کاربران جاده ای  فقط در سه راه فرعی ایرانخواه - تکاب، سقز- مریوان و سروآباد - کامیاران اجازه تردد داده نشده است.

وی افزود: طی ۲ جبهه بارشی اخیر توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ۸۰ هزار کیلومتر باند برف‌روبی، ۷۰۰ هزار تن حجم برف جابجا شده و حدود چهار هزار نفر خودرو رهاسازی شده است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان با بیان اینکه حدود ۴۰۰ نفر در راهدارخانه‌های استان اسکان یافته اند، گفت: از حدود یک هزار و ۷۰۰ روستا، یک هزار و ۴۰۰ روستا حداقل ۲ بار در این مدت برف روبی شده است.

وی با اشاره به بازگشایی راههای روستایی که بدلیل بارش برف و کولاک مسدود شده بود، اضافه کرد: در حال حاضر راه ارتباطی ۹۰ درصد روستاهای استان باز بوده و حدود ۲۰۰ روستا هنوز مسدود است که تلاش برای بازگشایی آنها ادامه دارد.

استان کردستان در یک منطقه سرد و کوهستانی واقع شده و هر سال بارش باران در این استان از اوایل پاییز شروع می شود.

استان کردستان حدود هشت هزار کیلومتر راه دارد که از این میزان ۶ هزار و ۱۰۰ کیلومتر آن راه روستایی و حدود یک هزار و ۹۰۰ کیلومتر آن هم راه بین‌شهری شامل ۳۲۵ کیلومتر بزرگراه، ۸۸۸ کیلومتر اصلی و ۷۰۰ کیلومتر نیز فرعی و عریض است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha