معاون علوم پزشکی همدان: تزریق واکسن کرونا برای دریافت خدمات ضروری است

همدان- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: روند واکسیناسیون در این استان کُند پیش می رود بنابراین درخواست می شود ارائه خدمات به مردم منوط به تزریق واکسن شود.

به گزارش ایرنا؛ «فاطمه ترکمان اسدی» روز شنبه در ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا افزود: تزریق و همراه داشتن کارت واکسن برای ورود به اماکن عمومی، ورزشی و پاساژها، باشگاه ها و دیگر اماکن الزامی شود تا مردم بدانند در صورت تزریق نکردن واکسن نمی توانند از یکسری خدمات بهره مند شوند.

وی اظهار داشت: ۲ میلیون و ۷۶۳ هزار و ۲۶۶ دُز واکسن تا سی ام دی ماه امسال در استان همدان تزریق شده است و هم اینک روزانه هفت هزار و ۹۱۶ دز واکسن در این استان تزریق می شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: ۹۱.۵ درصد افراد بالای ۱۲ سال نوبت اول، ۷۹.۱ درصد نوبت دوم و ۲۰ درصد دُز سوم را تزریق کردند که آمار تزریق واکسن دُز سوم مطلوب نبوده با این وجود از میانگین کشوری بالاتر هستیم.

ترکمان اسدی خاطرنشان کرد: افراد بین ۱۲ تا ۱۸ سال، افرادی بالای ۶۰ سال و بانوان باردار به عنوان جامعه پرخطر و آسیب پذیر در برابر ویروس کرونا شناخته می شوند که میزان واکسیناسیون دو گروه سنی نخست مطلوب است.

وی با بیان اینکه آمار واکسیناسیون مادران باردار مناسب نیست افزود: ۶۶ درصد بانوان باردار نوبت اول و ۵۰ درصد نوبت دوم واکسن کرونا را تزریق کرده و آماز دُز سوم بسیار ناچیز است چرا که با وجود فراخوان و پیگیری اما مادران باردار در برابر تزریق واکسن مقاومت می کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار داشت: ضریب روزانه واکسیناسیون در استان همدان به هفت دهم رسیده و به منظور بالا بردن این ضریب تعداد مراکز واکسیناسیون از ۶۷  به ۷۶ ایستگاه در یک هفته گذشته افزایش یافته است همچنین همیاران سلامت با مراجعه خانه به خانه و فراخوان، دنبال تشویق مردم به تزریق واکسن هستند.

ترکمان اسدی تصریح کرد: هم اینک استان همدان در وضعیت ایستایی نسبی از نظر میزان مبتلایان به کرونا قرار دارد و از ابتدای اپیدمی ویروس کرونا تا سی ام دی ماه امسال شمار افراد مثبت سرپایی به ۱۰۰ هزار و ۳۳۹ مورد، شمار افراد مثبت بستری ۳۱ هزار و ۱۹۶ بیمار، بیماران مثبت بهبود یافته ۲۸ هزار و ۹ نفر و شمار متوفیان به سه هزار و ۱۶۶ نفر رسیده است.

وی افزود: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌های این استان با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۲۲۹ نفر بود که ۲۷ نفر از مراجعان به بیمارستان ها در بخش عادی بستری شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان خاطرنشان کرد: همچنین هشت بیمار مبتلا به کرونا در بخش آی. سی. یو مراکز درمانی این استان بستری هستند و در مجموع وضعیت جسمی ۳۵ بیمار بستری در بیمارستان های استان وخیم گزارش شده است.

ترکمان اسدی بیان کرد: استان همدان از نظر رعایت پروتکل های بهداشتی یا پوشش خدمات مراقبت به ۵۲ درصد رسیده که از میانگین کشوری سه درصد بالاتر است هر چند این رقم در ماه گذشته ۶۸ درصد بوده و خستگی مردم سبب کاهش آمار رعایت پروتکل های بهداشتی شد.

به گزارش ایرنا و براساس آخرین اعلام وزارت بهداشت، مجموع ۱۰ شهرستان استان همدان در وضعیت آبی کرونایی قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha