نیروی هوایی ارتش برمبنای راهبرد بازدارندگی تسلیحات خود را ارتقا می‌دهد

تهران-ایرنا- جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: نیروی هوایی با کمک متخصصان داخلی خود و کارکنان صنعت دفاعی در راستای ایجاد بازدارندگی و راهبرد دفاعی، تسلیحات خود را ارتقا می‌دهد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ خلبان مهدی هادیان در دوره هیات معارف جنگ در جمع دانشجویان دانشگاه افسری امام علی(ع) با تاکید بر فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی در ارتش، گفت: فرهنگ ایثار، از خودگذشتگی و عشق به شهادت، در ارتش جمهوری اسلامی ایران و دیگر نیروهای مسلح کشور، باعث شد معادلات در ۸ سال دفاع مقدس و در حال حاضر طور دیگری رقم بخورد.

جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش افزود: امروز هویت و شناسنامه نیروهای مسلح و ملت غیور ما، خون مطهر شهداست و ما باید به عنوان وارثان این میراث گران‌بها، از آن مراقبت و پاسداری کنیم.

سرتیپ هادیان در ادامه با اشاره به برکات دوره‌های هیات معارف جنگ ادامه داد: دوره‌های هیات معارف جنگ شهید سپهبد صیاد شیرازی، در واقع تجدید میثاق با شهدا و آرمان‌های مقدس آن بزرگواران است.

وی خاطرنشان کرد: افسران ولایت‌مدار ارتش جمهوری اسلامی ایران، در کنار مسائل نظامی، نیاز است که به مسائل اعتقادی، دینی و علمی روز هم مسلط باشند که امروزه به برکت انقلاب اسلامی، در دانشگاه افسری آجا، توجه ویژه‌ای به این مهم شده است.

سرتیپ هادیان به نقش نیروی هوایی ارتش در تثبیت نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: نیروی  هوایی الهی ارتش، نقش مهمی در تثبیت انقلاب اسلامی داشت. نیروی هوایی ارتش از همان روزهای ابتدایی جنگ حضور بسیار موثری داشت و بعد از جنگ تحمیلی در سخت‌ترین شرایط کشور از جمله سیل، زلزله و کرونا همیشه کنار ملت بوده است.

جانشین فرمانده نیروی هوایی گفت: نیروهای مسلح ارتش جمهوری اسلامی ایران و سربازان ولایت‌مدار ملت در نیروی هوایی الهی ارتش در عهد و پیمانی که با خدای خود برای ادامه راه شهدا بسته‌اند، پابرجا هستند و در راستای صیانت از میهن اسلامی و آرمان‌های والای انقلاب از هیچ کوشش و تلاشی دریغ نمی‌کنند.

وی یادآور شد: امروز نیروی هوایی با کمک متخصصان داخلی خود و کارکنان صنعت دفاعی در راستای ایجاد بازدارندگی و راهبرد دفاعی، تسلیحات خود را ارتقا می‌دهد. امام خمینی(ره) روحیه خودباوری را میان نیروهای مسلح زنده کرد و امروزه شاهدیم که نیروی هوایی با اتکا به همین روحیه و ظرفیت‌های داخلی در حوزه تسلیحات دوربرد شامل سلاح‌های لیزری و بمب‌های هوشمند به دستاوردهای مطلوبی دست یافته است و این تسلیحات کاملا بومی را در اختیار یگان‌های عملیاتی نیروی هوایی گذاشته است.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha