۲ بهمن ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۴۰
کد خبرنگار: 1423
کد خبر: 84622368
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

توده بارشی تا پایان هفته در ایلام شکل نمی‌گیرد

ایلام - ایرنا - رییس گروه پیش‌بینی هواشناسی ایلام گفت: جو استان تا اواخر هفته جاری پایدار بوده و توده بارشی شکل نمی‌گیرد و از شدت یخبندان صبحگاهی به تدریج کاسته می‌شود.

مجتبی میهن‌پرست روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با خروج سامانه بارشی از استان طی اواخر روز پنجشنبه هفته گذشته، جو استان از دیروز پایدار شده است و این روند تا چهارشنبه هفته جاری تداوم خواهد داشت.

وی افزود: علاوه بر کاهش شدت یخبندان صبحگاهی، دمای هوا نیز در نقاط مختلف استان به تدریج افزایش می‌یابد و به نزدیک صفر می‌رسد.

میهن‌پرست ادامه داد: طبق بررسی نقشه‌های ماهواره‌ای احتمال شکل‌گیری ناپایداری هوا در اواخر هفته جاری وجود دارد که اطلاعات تکمیلی در مورد این سامانه طی روزهای آینده مخابره می‌شود.

به گزارش ایرنا، هفته گذشته استان ایلام متاثر از سامانه‌های بارشی از روز ۲۳ تا ۳۰ دی ماه به تناوب ریزش‌های جوی بود و بارش شدید باران باعث ایجاد سیلاب در بخش کلات مورموری آبدانان و بارش برف در مناطق سردسیر و کوهستانی باعث بروز یخبندان‌ شدید صبحگاهی شد.

به علت شدت یخبندان و برودت بالای هوا به صلاحدید ستاد بحران استان فعالیت ادارات و مراکز آموزشی با تاخیر انجام شد و در پاره ای از مواقع تعطیلی مقاطع تحصیلی به ویژه ابتدایی را به همراه داشت.

از ابتدای سال آبی جاری ( اول مهر هر سال تا پایان شهریور سال بعد) تاکنون بیشترین بارش باران متعلق به شهرستان های آبدانان با ۲۲۱.۵ و ایوان با ۱۹۴.۱ میلیمتر و کمترین دریافت نزولات جوی هم مربوط به شهرستان مهران با ۱۴.۶ میلمیتر بوده است که ۸۸ درصد نسبت به حد نرمال کاهش دریافت بارندگی دارد.

میزان بارش های دریافتی شهر ایلام هم ۱۳۰ میلیمتر ثبت شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha