اجرای قوانین ایثارگری سالانه به ۱۲۶ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

ساری - ایرنا - معاون تعاون و امور اجتماعی بنیادشهید و امور ایثاگران کشور اجرای قوانین مصوب را تنها راه حل مشکلات موجود بر سر راه خدمات‌رسانی به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران دانست و گفت : اجرای قوانین مرتبط بویژه در بخش ایثارگری سالانه به ۱۲۶ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد .

به گزارش ایرنا، محمود پاکدل روز شنبه در آیین معارفه مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران در ساری اعتبارات تخصیص یافته سال جاری برای این منظور را ۳۱ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود : باید با تعامل و همکاری دستگاه های اجرایی ذیربط ، مشکلات و موانع فراروی اجرای قوانین و مقررات ایثارگری را کاهش دهیم. 

وی از  ثبت نام ۲۷۲ هزار تن از فرزندان ایثارگران برای اشتغال خبر داد و گفت : در دوره مدیریتی جدید بنیاد شهید و امور ایثاگران به دنبال آن هستیم که قوانین تصویب شده در حوزه ایثارگری را که سال‌ها راکد مانده بود اجرایی کنیم و برای تحجقق این مهم بی شک از تمام ظرفیت ها و امکانات نیز به شکل مطلوب استفاده می‌شود.

پاکدل لازمه حل مشکلات ایثارگران از جمله ایجاد اشتغال برای فرزندان آنان را علاوه بر همکاری و تعامل تمام دستگاه‌های اجرایی ذیربط ، شرکت‌ها و موسسات خصوصی، نیازمند اهتمام بیشتر مسوولان و متولیان در اجرای بخشنامه های مرتبط با این امر دانست و افزود : تمامی دستگاه های اجرایی به همراه شرکت ها و موسسات بخش خصوصی باید بند « د » تبصره ۲۰ موضوع تبدیل وضعیت جامعه ایثارگری و فرزندان آنها را به صورت جدی عملیاتی کنند.

معاون بنیاد شهید کشور با بیان اینکه انقلاب اسلامی تداوم نهضت عاشورا است و این نظام الهی ۲۲۷ هزار شهید و بیش از ۶۰۰ هزار جانباز را در راه پاسداری از ارزش های اسلامی تقدیم کرده است، گفت : راهبرد و سیاست اصلی نظام اسلامی ایستادگی در برابر ظالمان و دفاع از تمام آزادیخواهان جهان است.

وی اقتدار و عزت ایران اسلامی را مرهون تلاش رزمندگان اسلام و ایثارگری های شهدا در هشت سال دفاع مقدس دانست و افزود : لازمه مقابله با دسایس سازمان یافته دشمنان ترویج و نهادینه کردن فرهنگ شهید و شهادت در جامعه است و با تکیه بر همین اصل مهم نیز نظام اسلامی در برابر زیاده خواهی های سران استکبار مقاومت و ایستادگی می کند.

سرپرست معاونت ساسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران نیز در این مراسم امنیت موجود در نظام اسلامی را مرهون فداکاری های رزمندگان اسلام و رشادت های ایثاگران در هشت سال دفاع مقدس دانست و گفت: خدمت به خانواده های معظم شهدا، بزرگ ترین توفیقی است که خداوند نصیب مسوولان کرده است.

علی شیرازی افزود : رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس با ایستادگی در برابر دشمن بعثی ، آرامش ، امنیت و اقتدار را برای نظام اسلامی به ارمغان آوردند و اکنون فرزندان جامعه ایثارگری نیز با پیروی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی در کنار سایر مردم، پاسداری امین از کیان اسلامی هستند.

وی ترویج فرهنگ شهید و شهادت را رمز بقا و ثبات نظام اسلامی توصیف کرد و افزود: کار در بنیاد شهید و امور ایثاگران عبادت و توفیق بزرگی است که نصیب برخی مسوولان شده است.

در این مراسم سعید کهنسال به عنوان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران معرفی و از زحمات حجت الاسلام جواد یوسف در این سمت قدردانی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha